AH BU ACILIK

Doğduğum günden beri Acılık’ta yaşarım.

Acılık caddesinin dününü de bu gününü de bilirim. Bu caddenin çamurlu olduğu günleri ilk asfaltla tanışmasını da bilirim. Biyografisini bile yazabilirim. Burada yaşayan vatandaşların çektiği zorlukları devamlı yazma ihtiyacı duydum. Günler önce ince bir asfalt döküldü onun da bazı yerleri şimdiden kalkmış durumda, rögarların üstleri açık durumdaydı birkaç gündür ufak tefek çalışmalar oluyor günü birlik takip ediyorum şu yağmurlar gelmeden buradaki çalışmaları bitirin artık.

Vatandaşlarında çilesi son bulsun. İnsanın aklına şu soru geliyor; Secime yakın bitirelim bu çalışmayı vatandaş mutlu olsun bize mutlu mutlu oy versin, yer mi bunları vatandaş? Oy yerine seiko 5 kol saati derlerse şaşmayın. Her zaman söylerim istediğin kadar oku bir yerlere gelebilirsin ama yöneticilik ayrı bir olaydır, doğuştan gelen bir yetenektir, kırk tane de diploman olsun yöneticilik vasfın olmadıktan sonra yönetemezsin, çalışamazsın veya çalıştırmazlar bu şehrin hali de bundandır.

NEDİR BU OTA B.KA ZAM

Hiçbir zaman dilimizden düşürmeyiz “Vatan Millet Sakarya” Ülkemizi, bayrağımızı severiz vatanımız bayrağımız dinimiz için seve seve canımızı veririz. Ama bu ekonomik savaşta içten darbe alıyoruz hem de öyle böyle değil derin darbe beş liraya satılan mal olmuş on beş lira tamam anladık akaryakıta zam geldi de malın kilosuna tanesine bu kadar zam olur mu? Kuldan çekinmiyorsunuz da Allah’tan da mı korkunuz yok? Askeri ücretin ne kadar olduğunu biliyorsunuz, emeklinin durumu ortada siz bu kötü durumları ranta çevirme düşüncesindesiniz.

Meydanlara çıktığınız zaman bas bas bağırıyorsunuz “Dik dur eğilme başkanım bu millet seninle” diyorsunuz da demek ki siz bu milletten değilsiniz. Başkana ilk darbe sizden geldi, ama şunu da unutmayın başkanımız bunları unutmayacak unutturmayacak. Yapılan ihanet karşılıksız kalmayacaktır. Her şeyin zamanı var.

 UNUTTU SANMAYIN UNUTMADIM

Daha önceki köşemde yazmıştım hazır beton, avanta, lavanta, harama uçkur çözenler diye bunları zamanı gelince yazacağım.  Unutmadım her şeyin zamanı var. Birde sahte kabadayılar var attıkları zaman mangalda kül bırakmıyorlar. Küfürün bini bin para. Ağızlarından şeyleri düşmüyor alışkanlık edinmişler ağızlarına almaya ne diyelim. Biz kimin ne olduğunu biliyoruz dününü de bu gününü de onun için sıkıntıya düşmeyin sıkarız. Bilen bilir biz, kalın sağlıcakla.

Okunma Sayısı: 1443
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 5 gün Önce

helal be

banner13

banner4