10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN...

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN...

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN...

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesleği, emeği gazetecilik olan tüm basın mensuplarının çalışan gazeteciler gününü kutladığını belirten Tekin, şunları kaydetti:

 “10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günü hep birlikte kutlamaktayız. Gazetecilik, fedakarlık ve sorumluluk isteyen, zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Kamuoyunun doğru ve eksiksiz bilgilendirilmesini ilke edinmiş tarafsız ve özgür basın demokratik, şeffaf ve gelişmiş devletlerin önemli güçlerinden biridir. Demokrasimizin ve toplumumuzun güçlenmesi için sorumlu gazetecilik anlayışıyla, gecesini gündüzüne katan, meslek ilkelerine ve haysiyetine her zaman dikkat etmiş değerli gazetecilerimize ne kadar teşekkür etsek azdır.

Kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi için her şartta görevleri peşinde koşan, mesleğinin zor şartlarına rağmen mesai kavramı gözetmeksizin hizmet eden, başta Kentimiz olmak üzere bütün basın çalışanlarının ve gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, meslek hayatlarındaki başarılarının devamını dilerim.”

Gündem

Okunma Sayısı: 1041
Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2020, 11:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Turgay aras
Turgay aras - 1 yıl Önce

Ilk önce gündem gazetesinin ve tüm yayın gruplarının gazeticiler gününü kutlarım burda gecmisde yapılan yorumlarin bazıları yapılmıyor yani yayınlanmıyor eğer gazetecilik özgürlükse tarafsız olacak benim ne demek istediğimi bazı yayıncı gruplar umarım anlamıştır

SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39