Güreş Tutkunu Bayram Dede Mesafe Tanımıyor

Güreş Tutkunu Bayram Dede Mesafe Tanımıyor

Güreş Tutkunu Bayram Dede Mesafe Tanımıyor

Zonguldakın Alaplı ilçesinde güreşe olan tutkusuyla bilinen 65 yaşındaki Bayram Yılmaz, gelecekte iyi birer güreşçi olmasını istediği torunlarını kilometrelerce yol katederek turnuvalara götürüyor.

Yılmaz, torunları Resul Yılmaz (20), Sefa Yılmaz (16), Ali Yılmaz (12), Oğuzhan Karayiğit (11), Muhammet Yılmaz (10) ve Davut Yılmazın (10) ilçedeki müsabakaların yanı sıra il dışındaki turnuvalara da katılmasını sağlıyor.

Yüzden fazla madalya kazanan torunlarının en büyük destekçisi olan Yılmaz, her müsabakada tribündeki yerini alarak torunlarını motive etmeye çalışıyor.

Bayram Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, güreşi çok sevdiğini ve torunlarının gelecekte iyi birer güreşçi olmasını hayal ettiğini söyledi.

İlk olarak torunu Resulü 2005te Kırkpınara götürdüğünü anlatan Yılmaz, Torunuma bir tane kispet yaptırdım. Şaban Yılmaz çayırda peşrev yaparken torunum da benim yanımda peşrev yapıyordu. İlçede düzenlenen yağlı güreşlerde derece yapınca Hüseyin Uğuz hocayla tanışarak torunumu onun yanına verdim. Diğer torunlarım da yağlı güreş yapmak isteyince bugün 6 torunum da pehlivan oldu. diye konuştu.

 

- 4 ayda 30 il dolaştı, 25 bin kilometre yol katetti

 

Yılmaz, torunlarının çeşitli turnuvalarda dereceler elde ettiğini belirterek, nisan ayından bu yana İzmit, Balıkesir, Antalya, Edirne başta olmak üzere 30 ilde yağlı güreş organizasyonuna katıldıklarını dile getirdi.

Torunlarının Hendek güreşlerinde dereceler yaptığına değinen Yılmaz, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde mücadele eden 2 torununun son 8de, 1 torununun da son 32de elendiğini aktardı.

Torunlarını hiçbir zaman yalnız bırakmadığını kaydeden Yılmaz, 4 ayda 30 il gezerek, 25 bin kilometre yol katederek torunlarımı yağlı güreşlere götürdüm. Daha önümüzde birçok turnuva var. Ömrüm yettiğince torunlarımı turnuvalara götüreceğim. ifadelerini kullandı.

Torunlardan Sefa Yılmaz da dedesiyle Türkiyeyi dolaştığını anlatarak, Dedemin teşvikiyle 7 yaşında yağlı güreşe başladım. Üç yıl güreş eğitimi aldıktan sonra 10 yaşında ilk madalyamı kazandım. Son 2 yılda Türkiyenin birçok yerinde düzenlenen güreşlere dedemle gidiyorum. Güreş sırasında tribünde onu gördüğüm zaman motive oluyorum. Onunla Türkiyeyi dolaşıyorum. şeklinde görüş belirtti.

haber

haber

haber

haber

haber

Okunma Sayısı: 2927
Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2017, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner13