Makam aracını diyaliz hastasına verdi

Makam aracını diyaliz hastasına verdi

Makam aracını diyaliz hastasına verdi

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, etkili olan kar yağışının ardından köy yolunun kapanmasından dolayı evine gidemeyen diyaliz hastası Mehmet Duman'ı makam aracını tahsis etti.

İlçe merkezine 10 kilometre mesafedeki Eleşler köyünde ikamet eden ve 3 yıldır böbrek rahatsızlığı nedeniyle haftada 3 gün diyalize girmesi gereken Mehmet Duman, diyalize girdi.

Diyalizden çıkan ve servis ile köyüne geri dönen Duman, yolların kar ile kapanmasını ardından geri dönmek istedi. Olayı öğrenen Belediye Başkanı Nuri Tekin, kendi makam aracını diyaliz hastasına tahsis ederek hastanın evine ulaşmasını sağladı.

Tekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede kar yağışının etkili olduğunu söyledi.

Kar yağışından etkilenen cenaze ve hastalara öncelik tanıdıklarını ifade eden Tekin, "Diyaliz hastamız diyalizden çıktıktan sonra evine servisle giderken servis kar nedeniyle yolda kalmış ve ilçe merkezine geri dönmüş. Olayı duyar duymaz hemen makam aracını hastamıza tahsis ederek evine ulaştırdık. Kar yağışında yaşanabilecek olumsuzluklarda vatandaşlarımız 24 saat 110 ve 153 ihbar hatlarını arayabilirler." dedi.

Diyaliz hastası Mehmet Duman da belediye başkanına teşekkür ettiğini belirterek, "Diyalizden çıktıktan sonra kar nedeniyle evimize gidemedik. Sağolsun başkanımız bize yardımcı oldu. Allah ondan razı olsun." ifadesini kullandı.

Haber Merkezi

Okunma Sayısı: 3194
Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 00:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39