Zorlukların gölgesindeki abide

Zorlukların gölgesindeki abide

Zorlukların gölgesindeki abide

Çaycuma belediye Başkanı Bülent Kantarcı, kişisel sosyal medya hesabından yeni hizmete giren belediye kompleksiyle ilgili duygu dolu bir mesaj yayımladı. Başkan Kantarcı mesajında, “Her birimizin bakarken başka bir coşkuyu yaşadığı, her tuğlasını bin bir zorluğu aşarak üst üste koyduğumuz yeni binamıza, ‘Zorlukların gölgesindeki abide’ diyorum. Bu tanımı yeni binamıza çok yakıştırıyorum” dedi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, yeni hizmete giren belediye kompleksi ile ilgili kişisel sosyal medya hesabından duygu dolu bir paylaşımda bulundu. Son derece mutlu ve huzurlu olduğunu söyleyen Kantarcı, “Başımı göğe değecek kadar gururlu hissediyorum kendimi” dedi. Mesajına “Değerli hemşehrilerim” hitabıyla başlayan Kantarcı, “Yaklaşık bir yıl önce taşınmayı planladığımız belediye kompleksimize geçtiğimiz hafta sonu apar topar olsa da taşındık. Yerleşme çalışmalarımız sürüyor hâlâ, doğal olarak bir süre daha devam edecek. Kolay değil, mevcut hizmet alanımızın on katı büyüklüğünde bir yere geçiyor, orada yeni bir hayat yeşertmeye çalışıyoruz. Taşınma çalışmalarımız Covit-19 virüsünün dünyaya yayılıp tam da Türkiye’yi sarsmaya başladığı sıralara denk geldi. Tüm dünyanın yaşadığı dehşet nedeniyle motivasyonu düşüp aklının gerisinde birçok soru ile boğuşmak zorunda kalan arkadaşlarımız ellerini çabuk tuttu, hummalı bir çalışma ile yeni yerimize taşınmamızı sağladı” dedi.

“ARKADAŞLARIMIZ GECE GÜNDÜZ ÇALIŞARAK İMKANSIZI BAŞARDI”

Kantarcı paylaşımını, “Yaşadığımız bu olumsuzluklar yetmezmiş gibi, hiçbir anlamı olmayan bir elektrik kesintisi nedeniyle bilgisayar sistemimizde beklenmedik bir hasar oluştu. Bilgi İşlem servisimizin değerli Müdürü Engin Arslan başta olmak üzere, bir avuç insandan oluşan bilişim ekibimiz gece gündüz çalışarak sözcüğün tam anlamıyla imkânsızı başardı, hizmetlerde çok fazla aksama yaşamadan devre dışı kalan sistemi yeniden hizmet verir hale getirdi ve yeni binamıza sorunsuz olarak taşınmamızı sağladı” diyerek sürdürdü.

“BABA EVİNİ TERK ETMİŞ GİBİYİM”

Paylaşımında, yeni binalarında üçüncü mesai günümüzü tamamladıklarını söyleyen Kantarcı, “İlk gün büyük bir telaşla geçerken, ikinci, üçüncü günler benim açımdan bambaşka duygular da yaşadığım gurur günleri oldu. Buruktum. Baba evini terk etmiş gibiydim çünkü. Mutluydum rahmetli babamın 1964’de inşa ettiği ve Çaycuma’nın ilk betonarme yapısı özelliğini taşıyan belediye binasından, tam 56 yıl sonra ayrılmış, yepyeni, Avrupai ve bölgenin en modern yapısına sorunsuz şekilde taşımıştık. Çaycuma bir tarihsel anı yaşarken tüm dünya da çok kritik bir eşikten geçiyordu. Hepimiz dehşet dolu gözlerle izliyoruz ki, insanlığın İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra yaşadığı en büyük buhran gün be gün tırmanıyor. Yarın ne olacak, bizler ne yaşayacağız, bilemiyoruz. Bunu yalnızca biz değil, dünyanın süper güçleri de tahmin edemiyor” dedi.

“HER TUĞLASINI BİN BİR ZORLUĞU AŞARAK ÜST ÜSTE KOYDUK”

Kantarcı paylaşımında, “Düşünün öyle bir zamandayız ki, dünyanın yarısından çoğu sokağa bile çıkamıyor. Ekonomilerde büyük altüstler yaşanıyor. Yoksul ya da varsıl ayrımsız herkes geleceğinden endişe ediyor. Biz tam da böyle bir zamanda bir büyük projeyi hayata geçiriyoruz. Gerçekten gurur verici. Tam da bu nedenle, her birimizin bakarken başka bir coşkuyu yaşadığı, her tuğlasını bin bir zorluğu aşarak üst üste koyduğumuz yeni binamıza, ‘Zorlukların gölgesindeki abide’ diyorum. Bu tanımı yeni binamıza çok yakıştırıyorum” şeklindeki ifadelere de yer verdi.

“BAŞIMI GÖĞE DEĞECEK KADAR GURURLU HİSSEDİYORUM”

Karmakarışık duygular içinde olduğunu da söyleyen Kantarcı, “Yerini düzenlediğimiz anketle hep birlikte belirlediğimiz bu güzel bina, bir bilseniz, ne zorlu süreçlerden geçti. Yoğun bir emekle bugünlere erişerek ne de çok yakıştı Çaycuma’ma.  Beni sevsin sevsin sevmesin, insafı ve vicdanı olan her insan, nüfusu yüzbinler hatta milyonlarla ifade edilen yerleşim birimlerinin dahi sahip ol(a)madığı, uzun yıllarca sorunsuz olarak halkımızın hizmetinde olacak bu yapıya karşıdan baktığında en azından saygı duyacaktır. İçine girdiğinde ise, sahip olduğu modern hizmet ortamından memleketi adına gururlanacaktır. Mutluyum. Huzurluyum. Başımı göğe değecek kadar gururlu hissediyorum kendimi. Bu toprakların bir evladı olarak, kalıcı bir eser inşa edip memleketine armağan etmiş olmanın o büyük lezzetini tüm hücrelerime kadar hissediyorum. Gerek sosyal medya aracılığıyla, gerekse hiç susmayan telefonumda ifade ettiğiniz o güzel sözlerinizden anlıyorum ki, siz de aynı onuru yaşıyorsunuz” dedi.

DESTEĞİNİZLE AŞAMAYACAĞIMIZ HİÇBİR ENGEL YOK

Kantarcı mesajını, “Sevincimizi sınırsız şekilde paylaşacağımız günleri sabırsızlıkla bekliyorum.
Şu sıkıntılı günler bitecek, bu coşkuyu da hep birlikte yaşayacağız. Şimdilik tek istediğim var sizden, lütfen kendinize dikkat edin. Çağrılarımıza uyup lütfen evinizde kalın. Kitap okuyun, film seyredin, türkü dinleyin, şarkı ezberleyin, resim yapın, karikatür çizin, ders çalışın, yabancı dil öğrenin, saz çalın, şınav çekin. Ne istiyorsanız onu yapın ve şu zorlu günleri sağlık ve neşe içinde geçirin. Sonra da kaç kişi olduğunuza bakmadan çayımı, kahvemi içmeye gelin. Ardından da binanın her yerini gururla birlikte gezelim. Sizi seviyorum. Çaycuma’mı seviyorum. Yaşadıklarımız ne kadar zor olsa da, desteğinizle aşamayacağımız hiçbir engel olmayacağını her zamankinden çok daha fazla düşünüyorum. Başta binamızın mimarı sevgili arkadaşım Mustafa Girgin olmak üzere emeği geçen yüzlerce insanı sizler adına zevkle ve heyecanla alkışlamayı da görev biliyorum. Umarım ve dilerim, Çaycuma’mız hepimizin kolaylıklarla ve keyifle yaşanacak belde olmayı artan ivme ile sürdürecektir. Sağ olun” diyerek tamamladı.

Gündem

Okunma Sayısı: 1107
Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 20:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER