Balkonda fileye takılan güvercini itfaiye kurtardı

KARABÜK’ÜN SAFRANBOLU İLÇESİNDE 5 KATLI BİNANIN SON KATINDA BALKON FİLELERİNE TAKILAN GÜVERCİN İTFAİYE EKİPLERİ TARAFINDAN KURTARILDI. İTFAİYE ERLERİ, SIKIŞTIĞI FİLEDEN KURTARDIKLARI GÜVERCİNİ ELLERİ İLE SU İÇİRDİKTEN SONRA TEDAVİSİ İÇİN VETERİNERE TESLİM ETTİ.

Balkonda fileye takılan güvercini itfaiye kurtardı

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde 5 katlı binanın son katında balkon filelerine takılan güvercin itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. İtfaiye erleri, sıkıştığı fileden kurtardıkları güvercini elleri ile su içirdikten sonra tedavisi için veterinere teslim etti.

Safranbolu’nun Emek Mahallesi’nde 5 katlı bir apartmanın son katında kimsenin yaşamadığı dairenin balkonunda asılı olan fileye güvercin takıldı. Takıldığı fileden kurtulmak için çırpınan güvercin, ayakları filenin iplerine dolanarak yaralandı. Yoldan geçen bir vatandaş güvercinin çırpındığını görünce durumu Safranbolu Belediyesi itfaiye ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yaklaşık 25 metre yükseklikteki dairenin balkonuna uzattığı itfaiye merdiveni ile güvercini kurtardı. Ayaklarına dolanan iplerin temizlenmesinin ardından güvercine avucundan su içiren itfaiye personeli, güvercini uçması için yere bıraktı. Ayakları zarar gören güvercinin uçamayacağını anlayan ekip, yaralı kuşu Safranbolu Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne teslim etti. Merkezin veterineri, güvercinin sağlık kontrollerini yaptıklarını, bacağındaki ciddi yaralanma nedeniyle antibiyotik tedavisinin ardından doğaya salınacağını bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2020, 20:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39