11. Geleneksel Bin Güreşçinin Katılımıyla Başladı.

11. Geleneksel Bin Güreşçinin Katılımıyla Başladı.

11. Geleneksel Bin Güreşçinin Katılımıyla Başladı.

 

DÜZCE - Düzce Belediyesi tarafından düzenlenen 11. Geleneksel Yağlı Güreşleri, 55i başpehlivan yaklaşık bin güreşçinin katılımıyla başladı.

Düzce Belediyesince Çolak İsmail Atay Er Meydanında gerçekleştirilen müsabakalarda güreşçiler, 14 kategoride ter döküyor.

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, organizasyon kapsamında Türkiyede eşi, benzeri görülmemiş müsabakaların yapıldığını savundu.

Kırkpınar Güreşlerinin ardından güzel ve kıran kırana bir mücadelenin başladığını aktaran Keleş, şöyle konuştu:

Burası yağlı güreşlere farklı bir anlam kazandırıyor. Bir anlamda Kırkpınarın rövanşı yapılıyor. Kırkpınar Güreşlerine katılan tüm sporcular burada. Geçen hafta yapılan ve ilgiyle izlenen Kırkpınar Güreşlerinin rövanşı burada yapılacak, güreşi seviyoruz ve bu spora değer veriyoruz. Belediye olarak Türkiyede ilk kez kapalı güreş salonunu bu spora kazandırdık.

Vatandaşların güreşlere gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Keleş, günün ilk müsabakalarında tribünlerin dolduğunu, çok güzel güreşler yapılacağını belirtti.

Başpehlivanların yanı sıra diğer kategorilerde de katılımın yüksek olduğunu vurgulayan Mehmet Keleş, Antalya, Balıkesir, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Sivas, Samsun ve Ordu gibi illerden pehlivanlarımız kozlarını paylaşıyor. Burada tüm Türkiyenin katılımı ile bir olimpiyat gerçekleştiriliyor. Güreşlerimiz her geçen gün daha da güzelleşip daha da geleneksel hale geliyor. ifadelerini kullandı.

Kazananlara altın madalyanın verileceği müsabakalar gün boyu sürecek.

Okunma Sayısı: 1098
Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2017, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner12

banner5

banner4