Akçakoca’da bilim atölyesi çalışmalarında sona gelindi

Akçakoca Belediyesi tarafından bilim atölyesi kuruluyor.Geçtiğimiz yıl çalışmalarına başlanılan atölyenin açılışı önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecektir. Kurulan atölye; bilimsel, akılcı, meraka, keşfetmeye dayalı, eleştirel...

Akçakoca’da bilim atölyesi çalışmalarında sona gelindi

Akçakoca Belediyesi tarafından bilim atölyesi kuruluyor.

Geçtiğimiz yıl çalışmalarına başlanılan atölyenin açılışı önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecektir. Kurulan atölye; bilimsel, akılcı, meraka, keşfetmeye dayalı, eleştirel ve deneyimsel düşünmeye teşvik eden önemli bir odak olma hedefindedir. Farklı yaş gruplarından, farklı birikime sahip bireyleri bilimle buluşturarak, bilim ve teknolojiyi toplum için anlaşılır, ulaşılır bir hale getirme amacıyla kurulmaktadır.

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici konuyla ilgili olarak “Ortaokul ve lise öğrencilerimiz için hazırladığımız ve kısa zaman içinde açılışını yapacağımız bilim atölyesinde son eksiklerimizi de tamamlıyoruz. Bilimin ışığında ülkemizi geleceğe, muasır medeniyetler seviyesinin de üstüne çıkarmak için geleceğimizi emanet ettiğimiz gençlerimize ve okullarımıza hayırlı olsun. Düşünen, sorgulayan, araştıran ve özgüveni yüksek bireyler yetiştirmek için” dedi ve sözlerini Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için en gerçek yol gösterici ilimdir, fendir” ifadelerinde bulundu.

Okunma Sayısı: 535
Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39