Arkadaşlarına eğitim desteği sağladılar

Arkadaşlarına eğitim desteği sağladılar

Arkadaşlarına eğitim desteği sağladılar

DÜZCE(İHA) – Düzcede çeşitli okullarda eğitim gören minik öğrenciler ihtiyaç sahibi arkadaşlarını unutmadı. Öğrenciler topladıkları kırtasiye yardımlarını Diyarbakırın Yenişehir İlçesinde bulunan Tanışık İlkokulunda ki arkadaşlarına gönderdiler.
Düzcede bulunan İsmetpaşa Ortaokulu, Namık Kemal İlkokulu, Yeşiltepe İlkokulu, ve Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri 13 Mayıs 2016 tarihinde patlama yaşanan Diyarbakırın Yenişehir İlçesi Tanışık Köyü İlkokulundan gelen çağrıyı geri kulak verdiler. Okulda görev yapan bir öğretmenin ulaştığı Namık Kemal İlkokulu Müdürü Ali Kemal Ardıç çevre okullara da haber verdi ve kampanya başlattı. İlde bulunan 4 okulun katıldığı kampanyada Tanışık Köyü İlkokulu öğrenciler için kırtasiye malzemesi, okul öncesi eğitim malzemesi, Atatürk Köşesi ve A4 kağıt gibi gerekli malzemeler topladılar. Toplanan malzemeler okulda öğretmenlerin gözetiminde kolilere istiflendi. 30 koli eğitim yardımı yine öğrencilerin desteği ile kargo şirketine verilerek Tanışık Köyü İlkokuluna gönderildi.
Namık Kemal İlkokulu Okul Müdürü Kemal Ardıç, Diyarbakır Tanışık İlkokulunda ki öğrencilerimize topladığımız kırtasiye yardımlarını gönderiyoruz. İnşallah bundan sonra bu yardımlarımız devam edecek. Emeği geçen tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum dedi.

haber

haber

Okunma Sayısı: 4478
Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2018, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner13

banner4