Bağımlılık Sorunu STK Gözünde Ne Durumda?

Bağımlılık Sorunu STK Gözünde Ne Durumda?

Bağımlılık Sorunu STK Gözünde Ne Durumda?

Düzce Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğü ve Düzce Üniversitesi Bağımlılıkla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBAM) işbirliğiyle Bağımlılıkla Mücadelede Sivil Toplum Kuruluşlarının Rolü çalıştayı düzenlendi.

Topuk Yaylası Fenerbahçe Tesislerinde gerçekleştirilen çalıştaya, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, DÜBAM Merkez Müdürü Öğretim Görevlisi Dilek Akkuş, 19 sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcisi, 7 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı çalışanı ile 7 kamu görevlisi katılım gösterdi.

Çalışmanın yürütülmesi aşamasında, Düzce Üniversitesi Akran Eğitimi gruplarından öğrenciler de destek sağladı.

Çalıştay, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Gençin yaptığı açılış konuşması ve DÜBAM Merkez müdürü Öğretim Görevlisi Dilek Akkuşun Bağımlılık başlıklı sunumuyla başladı.

Çalıştayda katılımcılara, madde kullanan ve bağımlı olan bireylere yönelik stigmayı konu alan bir sergi gösterimi de gerçekleştirildi.

Yapılan açılış konuşmaları ve bilgilendirici sunumun ardından gerçekleştirilen grup toplantılarında, STK Olarak Hangi İhtiyaçtan Doğdum ve Hangi İhtiyacı Karşılamak İstiyorum?, Düzcede Bağımlılık Sorunu STK Gözünde Ne Durumda? ve Düzce İlinde Ben Bağımlılıkla Mücadele Konusunda, Bağımlılıkla Mücadelede, Sorunun Hangi Basamağında Ne Yapabilirim? gibi sorulara yanıt arandı.

Okunma Sayısı: 945
Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner4