Başkan Keskin; Delege Seçimleri Başladı

Başkan Keskin; Delege Seçimleri Başladı

Başkan Keskin; Delege Seçimleri Başladı

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Düzce il ve ilçe delege seçimleri ile ilgili olarak yazılı basın açıklaması yaptı.
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Düzcenin il ve ilçelerindeki delege komisyonlarının kurularak seçimlere gidileceğini belirterek, Demokrasi, değişim ve reform sloganıyla Cumhurbaşkanımız ve Gene Başkanımız Recep Tayyip Erdoğanın yeniden Genel Başkanımız olarak seçilmesinin ardından yenilenme sürecine giriyoruz. Bunun da ilk adımı delege seçimleri olacaktır. 2019 seçimlerine daha dinamik, daha güçlü ve yeni ekiplerle girmek için delege komisyonları oluşturduk. Demokrasinin olmazsa olmazı seçimlerin ilkini delege seçimleri ile yapacağız. Değişimi sağlayıp, daha müreffeh ve kalkınmış bir Türkiye için reformlarımızı hayata geçireceğiz.
Bu çerçevede bugün itibariyle 7 ilçemizde ilçe kongre delegelerimizi demokrasi şöleni içerisinde seçeceğiz. Bugün başlayan delege seçim süreci 23 Temmuzda sona erecek. Delege seçimleri ile ilgili tüm ilçe başkanlıklarımız ve köy ve mahalle temsilciliklerimiz tüzüğümüz ve kongre yönetmeliğimiz dahilinde gerekli ilanları yapmak suretiyle yasal prosedürü tamamlamış ve seçimlere başladı. Bu sürecin daha sağlıklı yürümesi için Genel Merkez Teşkilat Başkanlığının talimatıyla il genelindeki delege sürecini yönetmek için İl Başkan Yardımcılarımız, Komisyon Başkanı olarak Sedat Özdemir ile Okan Acar, Murat Ayyıldız ve Özgür Bergutu yetkilendirdik.
Öte yandan her ilçemizde 400 delegenin seçimi yapılacak. Düzcemizdeki Beyköy ve Boğaziçi Beldelerimizin nüfusu 5000in altında olduğu için delege seçim yapılmaksızın atama yönetimiyle yönetim belirlenecek.
Delege seçimlerini tamamladıktan sonra da 19 Ağustos itibariyle ilçe kongrelerimize başlayacağız ifadelerinde bulundu.

Okunma Sayısı: 1802
Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2017, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner12

banner5

banner4