Çeyrek asırlık ayrılık son buldu

Çeyrek asırlık ayrılık son buldu

Çeyrek asırlık ayrılık son buldu

Düzcede arasından kanal geçen iki mahallenin sakinleri, çeyrek asırdır birbirlerine gelip gitmek için yürüdükleri kilometrelerce yoldan, kurulan köprü ile kurtuldular. Mahalle muhtarı ve Düzce Belediyesi işbirliği ile yayalar için yapılan köprü, iki mahallede bayram havası estirdi.
Düzcede 12 Bin 800 nüfuslu Koçyazı Mahallesi ile 8 bin nüfuslu Beyciler Mahallelerini 25 sene önce DSİ tarafından yapılan büyük kanal ayırmıştı. Bu 25 sene içerisinde Beyciler Mahallesi sakinleri, Koçyazı Mahallesinde bulunan yakınlarını, arkadaşlarını görebilmek için kilometrelerce yol yürüyerek kanal üzerinde bulunan başka köprüden geçiyorlardı. Koçyazı Mahallesi sakinleri ile Beyciler Mahallesi sakinleri içinde büyük sorun olan ulaşıma Koçyazı Muhtarı İsmet Mısır el koydu. Düzce Belediyesine sorununu anlatan Muhtar İsmet Mısır, Düzce Belediyesinin destek vermesiyle çeyrek asırdır devam eden ayrılık çilesine son verdi. Düzce Belediyesi tarafından yapılan demir köprü Koçyazı Mahallesi ile Beyciler Mahallesini birbirinden ayıran kanal üzerine konuldu.
Köprü hakkında bilgiler veren Koçyazı Muhtarı İsmet Mısır; çeyrek asırdır iki mahalle halkının birbirlerine geliş gidiş yapabilmesi için kilometrelerce yürüdüğünü söyledi. Muhtar İsmet Mısır;25 Yıl önce iki mahalle arasına DSİ tarafından kanal açıldı. Sonrasında ise Koçyazı Mahallesi ile Beyciler Mahallesi sakinleri bu kanal nedeniyle birbirlerine geliş gidiş yapamaz olmuşlardı. Beyciler Mahallesinden Koçyazı Mahallesine gelmek isteyen yada merkeze gitmek isteyen vatandaşlar uzun bir yolu kat etmek zorundaydı. BU köprü sayesinde mesafeler kısaldı. Bu ayrılığı birleştirme noktasında bizlere yardımcı olan Düzce Belediyesine teşekkür ederim dedi.
Bağlantı noktasında birkaç problemi bulunan köprüde bağlantı sorunları giderilir giderilmez, köprü faaliyete geçecek.

haber

haber

Okunma Sayısı: 1990
Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2017, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner12

banner5

banner4