Dövme salonlarına da yasak geldi

DÜZCE İL HIFZISSIHHA KURULU DÜZCE’DE DÖVME SALONLARININ KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA GEÇİCİ SÜREYLE KAPATILMASI KARARI ALDI. ALINAN KARAR SONRASINDA DÜZCE’DE DÖVME SALONLARI GEÇİCİ OLARAK KAPATILDI

Dövme salonlarına da yasak geldi

DÜZCE(İHA) – Düzce İl Hıfzıssıhha Kurulu Düzce’de dövme salonlarının korona virüs tedbirleri kapsamında geçici süreyle kapatılması kararı aldı. Alınan karar sonrasında Düzce’de dövme salonları geçici olarak kapatıldı.

Çin’in vuhan kentinde başlayan ve Dünya geneline yayılan Korona Virüs (Covid-19) pandemisi sonrasında ülke genelinde bir çok konuda tedbir alındı. Düzce’de ise İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından Düzce’de bulunan, insanların birbirleriyle çok yakın mesafede çalışıldığı dövme salonu gibi işyerlerinin geçici süreliğine faaliyetleri durduruldu. Ayrıca, kuruldan alınan ikinci karara göre, Kurumlar ve işverenler tarafından aynı kişinin sürekli başkaları ile temas ettiği; kargo, mektup dağıtımı, kasiyer, kurye, tahsildar gibi görevlilerin müşterileri ile temas ederken iş ve işlemlerini muhakkak koruyucu eldiven ve maske takarak yapması sağlanması için gerekli çalışmalar başlatıldı.

Okunma Sayısı: 342
Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER