Düzce Üniversitesi dünya çapında en yeşil kampüsler içinde

Düzce Üniversitesi dünya çapında en yeşil kampüsler içinde

Düzce Üniversitesi dünya çapında en yeşil kampüsler içinde

Düzce Üniversitesi, Endonezya Üniversitesinin dünya genelinde hazırladığı ‘Yeşil Üniversiteler 2017 sıralamasında yer alma başarısını gösterdi.
Yeşil projeler, enerji ve iklim değişikliği konusunda yapısal değişikler ve israf gibi 62 kategoride değerlendirilen üniversite kampüsleri içerisinde yer alan Düzce Üniversitesi, adını dünya genelinde açıklanan Yeşil Üniversiteler listesine yazdırmayı başardı.
Bilim için bilim değil toplum için bilim üretmek amacıyla 2006 yılında yola çıkan Düzce Üniversitesi, geçen 11 yılda önemli çalışmalara imza atarak adını ulusal ve uluslararası alanda duyurmayı başardı. Sürdürülebilir bir yaşam için akademik çalışmaların yanı sıra doğaya ve insana saygılı bireyler yetiştirmeyi de hedefleyen Düzce Üniversitesi, şuana kadar yaptığı yeşil kampüs çalışmalarıyla Türkiye genelinde 17. sırada yer aldı.
Yapılan açıklamada, Değer Üreten Üniversite olarak sürdürülebilir, doğa dostu bir yaşam vizyonunu öğrencilerimiz vasıtasıyla ülkemizin dört biryanına yaymayı hedefliyoruz ifadelerine yer verildi.

Okunma Sayısı: 3789
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2017, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner13