"Herkesin sempati duyduğu bir takım haline geleceğiz"

"Herkesin sempati duyduğu bir takım haline geleceğiz"

"Herkesin sempati duyduğu bir takım haline geleceğiz"

 

Süper Ligin yeni ekiplerinden Evkur Yeni Malatyasporun teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, herkesin sempati duyduğu bir takım haline geleceklerini söyledi.

Yeni sezon hazırlıklarını Düzcenin Kaynaşlı ilçesindeki Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesislerinde sürdüren Malatya ekibinin teknik direktörü Sağlam, AA muhabirine açıklamada bulundu.

Türkiyede başarıya endeksli bir futbol kültürünün olduğunu vurgulayan Sağlam, kendilerinin gençleri ön plana çıkarıp, güzel futbol oynamayı hedeflediklerini aktardı.

Futbolun güzelliklerini hatırlatacaklarını dile getiren deneyimli teknik adam, Her şeyden önce bu işin düzgün yapılabildiğini ve düzgün yapılırken de başarılı olunabileceğini göstermek istiyoruz. Birbirimize saygıyı üst seviyede göstermeye, fair playin tüm inceliklerini sahada uygulamaya çalışacağız. Futbolun farklı güzelliklerinin olduğunu izleyicilere hatırlatmaya çalışacağız. diye konuştu.

Sağlam, örnek bir takım olurken seyircinin de buna uyması gerektiğine değinerek, Futbol bir bütün. Biz seyircimizle futbolun güzelliklerini ortaya koymalıyız. Herkesin sempati duyduğu bir takım haline geleceğiz. ifadelerini kullandı.

 

- Skor odaklı bir anlayışa büründük

 

Ertuğrul Sağlam, futbolda görülmesi, ön plana çıkarılması gereken noktalar ve değerler olduğuna dikkati çekti.

Kulüplerin sıralamadaki yeri ile o takımın başkanı ve antrenörünün başarılı veya başarısız olduğunun belirlendiğini kaydeden Sağlam, Biz başarı veya başarısızlığın arkasındaki değerleri kaçırıyoruz. Sonuç odaklı, skor odaklı bir anlayışa büründük. Futbolun ve sporun güzelliklerini kaçırdık. Biz, Yeni Malatyaspor olarak bunu yapmayacağız. Futbolun farklı güzelliklerini de ön plana çıkarmaya çalışacağız. diyerek sözlerini tamamladı.

Okunma Sayısı: 211
Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2017, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner12

banner5

banner4