Kudüs kararını Genç İmam Hatipliler Düzce'de protesto etti

Kudüs kararını Genç İmam Hatipliler Düzce'de protesto etti

Kudüs kararını Genç İmam Hatipliler Düzce'de protesto etti

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trumpın Kudüsü İsrailin başkenti olarak tanıyacağını açıklaması sonrası protestosu devam ediyor. Düzcede Cuma Namazı sonrasında Genç İmam Hatipliler Derneği gençleri tarafından protesto edildi.
Düzce Cedidiye Camisi önünde Cuma namazı sonrası toplanan Genç İmam Hatipliler Derneğine bağlı gençler tekbir getirerek, Amerika ve İsrail aleyhine slogan atarak İstanbul Caddesi boyunca yürüdüler.
Anıtparka kadar yürüyen gençler burada İstiklal Marşı okudular ardından Kuranı Kerim okundu. Sonrasına Genç İmam Hatipliler Derneği Başkanı Onur Çetin, Biz, Düzceli gençler Kudüs için tepkimizi gösterdik. Kudüs bizim için önemlidir, kıymetlidir. Düzce ne ise Kudüste odur, evimiz neyse Kudüs odur. Türkiye ne ise Kudüs odur. Gençler olarak Amerikanın kararını kınıyoruz. Kudüs, Müslümanların eline geçene kadar direnişe devam edeceğiz. Kısık sesler olarak kalmayacağız. Kudüs bizim her şeyimizdir. Orası, Peygamber efendimizin miraca yükseldiği yerdir, ilk kıblemizdir. Biz Müslüman gençler olarak Kudüse sahip çıkıyoruz diye konuştu.
Basın açıklamasının ardından etkinlik son buldu.

haber

haber

haber

haber

Okunma Sayısı: 2283
Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2017, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner13