Özlü, "Dünya markası bir otomobil olacak"

Bakan Özlü, "Dünya markası bir otomobil olacak"

Özlü, "Dünya markası bir otomobil olacak"

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Düzcede katıldığı bir toplantıda yaptığı konuşmada, yerli otomobille ilgili Türkiyenin de dünya piyasalarının da bilinen bir markası olacak dedi.
AK Parti Düzce İl Teşkilatı tarafından yatırımların değerlendirildiği yıl sonu toplantısı yapıldı. Düzce Kültür Merkezinde yapılan toplantıda ilk olarak AK Parti İl Bakanı Hikmet Keskin yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
İl Başkanı Keskinin ardından konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzcede yıllardır kronikleşen sorun haline gelen otogar, hastane, kültür merkezi, TEM Otoyolu bağlantısı ve depremler sonrası yapılan kalıcı iş yerlerinin atıl durumdan kurtarılması konusunu çözdüklerini söyledi.

Yerli otomobil için çok çalışıyoruz
Bakan Faruk Özlü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak yerli otomobille ilgili titiz bir çalışma yürüttüklerini belirterek Bakanlıkta da çok çalışıyoruz, iyi çalışıyoruz. İlk defa Türkiyenin kendi markası olacak olan bir otomobil tasarımı yapıyoruz. Türkiyenin en büyük 5 firmasını bir araya getirdik. Nasıl Almanyanın bilinen markası varsa, nasıl Fransanın varsa Türkiyenin de dünya piyasalarının da bilinen bir markası olacak. Toplum tarafından en fazla sahiplenilen projeyi biz bakanlık olarak yürütüyoruz. Bugüne kadar toplumsal bir sahiplenme olduğuna inandığım bir proje. Bu sebeple bu konuda çok iyi çalışıyoruz ifadelerini kaydetti.
Bakan Özlünün konuşmasının ardından Düzcede yapılan yatırımların anlatıldığı sunum gerçekleşti.

haber

haber

Okunma Sayısı: 5766
Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2017, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner13

banner4