Teknolojinin iyi ve kötü yönleri anlatıldı

Düzce Üniversitesi Yazılım ve Enformatik Topluluğu’nun düzenlediği “Yazılım Düzce Gelecek Şimdi” başlıklı etkinlikte, alanında deneyimli ve uzman kişiler öğrencilerle buluştu.Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen...

Teknolojinin iyi ve kötü yönleri anlatıldı

Düzce Üniversitesi Yazılım ve Enformatik Topluluğu’nun düzenlediği “Yazılım Düzce Gelecek Şimdi” başlıklı etkinlikte, alanında deneyimli ve uzman kişiler öğrencilerle buluştu.

Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Topluluk Danışmanı Öğr. Gör. Günay Temur, Arş. Gör. Hakan Gündüz, öğretim elemanları ve öğrenciler katılım gösterdi. İki gün süren etkinlikte Abdullah İşsever, “Siber Güvenliğin Önemi” Doruk Fişek, “Özgür Bir Yazılımcı Olmak” başlıklarında sunum yaparken, Gökhan Yücel “Yapay Zeka” Bora Kaşmer ve Çağlar Özenç ise “Mikro Servisler ile Veri Tabanları” hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Düzce Üniversitesi öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği programda misafir konuşmacılar, hem dünyada hem ülkemizde tartışılmaya başlanan yapay zeka ve uygulamaları hakkında bilgiler verdi. Her ülkenin en üst safhalarda bulundurmak istediği güvenlik boyutunun teknolojiye bakan tarafı siber güvenlik konusunu ele alan misafir konuşmacılar, konuyla ilgili bilginin bütünlüğü, gizliliği ve kullanılabilirliği konusunda açıklamalar yaptı. Ayrıca konuşmacılar, kullanıcısına çalıştırma, kopyalama, dağıtma, inceleme, değiştirme ve geliştirme özgürlükleri tanıyan özgür yazılım hakkında da katılımcıları bilgilendirdi.

Program üç saat süresince devam eden kod yazma süreci ile son buldu.

İHA

Okunma Sayısı: 313
Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39