Türkiye Trial Şampiyonası final müsabakalarıyla sürüyor.

Türkiye Trial Şampiyonası final müsabakalarıyla sürüyor.

Türkiye Trial Şampiyonası final müsabakalarıyla sürüyor.

 

DÜZCE - Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Düzce Otomobil Sporları ve Offroad Derneği (DOSOD) tarafından gerçekleştirilen Türkiye Trial Şampiyonasının 3. ayak yarışları, final müsabakalarıyla sürüyor.

Kaynaşlı Motor Sporları Merkezinde 7 takım, 14 araç ve 28 sporcunun katıldığı ikinci gün yarışlarında, 15 Temmuz şehitlerinin isimlerinin verildiği 10 ayrı etap koşuldu.

İki araç ve 4 sporcudan oluşan ekiplerin doğaya karşı mücadelesi olarak da bilinen trialde, sürücüler birbirinden zorlu parkurları geçmek için ter döktü.

DOSOD Başkanı İsmail Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarışların çekişmeli geçtiğini belirterek, Yarışlarımız eğlenceli ve renkli şekilde devam ediyor. Sporcularımız etaptan, izleyiciler de buradaki atmosferden memnun. Bugünkü yarışlarla şampiyonanın 3. ayak yarışlarını tamamlıyoruz. Burası otomobil sporları için çok değerli bir yer. Buranın olanakları sporcuları buraya çekiyor. Parkur da doğal olduğu için yarışmacılarımız keyif alıyor. diye konuştu.

Parkurların zorluk derecelerinin yüksek olduğunu anlatan Aydın, Düzce, İstanbul ve Ankaranın tam ortasında olması dolayısıyla sporcularımıza cazip geliyor. Bölgede uluslararası yarışları da devam ettirmeyi planlıyoruz. Burası artık motor sporlarının cazibe noktası oldu. ifadelerini kullandı.

Şampiyona, yarışların ardından düzenlenecek ödül töreniyle sona erecek.

Okunma Sayısı: 899
Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2017, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner12

banner5

banner4