Altındağ, Radyo Karaelmas´a konuk oldu

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Radyo ve Televizyon Programcılığı öğrencileri İHA Zonguldak Bölge Müdürlüğü Haber Müdürü Onur Altındağ’ı konuk etti.

Altındağ, Radyo Karaelmas´a konuk oldu
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Radyo ve Televizyon Programcılığı öğrencileri İHA Zonguldak Bölge Müdürlüğü Haber Müdürü Onur Altındağ’ı konuk etti. 


BEÜ İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon Programcılığı ikinci öğretim ikinci sınıf öğrencileri, uygulamalı radyo dersleri kapsamında Radyo Karaelmas’ta program gerçekleştirdi. Günün Konuğu adlı programı sunan Ramazan Abacı, Meltem Eroğlu ve Berfin Öztürk, İHA Zonguldak Haber Müdürü Onur Altındağ’ı konuk etti.

Programda; Radyo Karaelmas, Bülent Ecevit Üniversitesi ve basın sektörü konuşuldu. Programın sunucuları Altındağ’dan üniversitedeki gelişmeleri gazetecilik gözlemleriyle sordular. Altındağ ise “Bülent Ecevit Üniversitesi son dönemindeki gelişmelerle adeta göz dolduruyor. Bu gelişmelerin duraksamaması gerekiyor. Rektör Mahmut Özer ve ekibi bu anlamda son yılların en iyi performansını göstererek üniversitenin şehirle bütünleşmesini sağlamaya büyük ölçüde gayret ediyorlar. BEܒde her alanda devam eden gelişmeler göz dolduruyor. Bu anlamda Radyo Karaelmas’ın da kurulmuş olması gerçekten mutluluk verici bir hizmettir. Ben isterim ki televizyon da kurulsun. Geleceğin gazetecileri teorikte öğrendiklerini pratikte hayata geçirsin ve sorumluluk sahibi gazeteciler yetişsin. Gazeteci olarak bizlerle paylaşılan şikâyetlerden ve bizimde şehir anlamında en önemli bulduğumuz sorunlardan birisi mutlak surette ev kiralarıdır. Bu üniversite ne kadar gelişirse öğretim görevlisinden, öğrencisine herkes bu şehri tercih eder. Üniversitenin şehirle bütünleşme çabalarına halk da mutlak surette katkı vermelidir. Gazetecilik objektif davranmayı, sorumluluk sahibi olmayı gerektiren bir meslektir. Yaptığınız veya yapacağınız bir haberin doğruluğu ve tarafsızlığı sizin saygınlığınızın sorgulanacağı bir durumla sonuçlandırılacaktır. İnsanların sizlere bakış açısı bu anlamda çok önemlidir. Sizler de mezun olduktan sonra iyi birer gazeteci olarak bu sektörde bayrağı bizden alıp daha iyi yerlere getirir, BEܒnün de imajını ve saygınlığını bu anlamda daha önemli kılarsınız” diye konuştu.
Okunma Sayısı: 1049
Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2014, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39