Türkiye Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma Final Yarışması na sona erdi

Türkiye Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma Final Yarışması na sona erdi

Türkiye Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma Final Yarışması na sona erdi
 Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma yarışmasının 2016 Türkiye finali Zonguldak’ta yapıldı. 
Diyanet İşleri Başkanlığınca Diyanet’te görev yapan Din görevlilerinin yeteneklerini geliştirmeleri ve planlı çalışma alışkanlığı kazanmaları amacıyla 2004 yılından bugüne değin farklı şehirlerde düzenlenen yarışmalardan biri olan Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, Zonguldak Ulu Camiinde geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Türkiye genelinde düzenlenen yarışmada ilçe, il ve bölge etaplarını kazanarak finale katılmaya hak kazanan 10 yarışmacı, finalde Türkiye şampiyonu olmak için yarıştı.
2016 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda, Erkek Din Görevlileri arasında bu yıl on üçüncüsü düzenlenen yarışma sürecinde belirlenen takvim gereğince ilçe, il ve bölgelerde düzenlenen organizasyonlar sonucunda en güzel Kur’an’ı okumak için birbirleriyle yarıştılar. Bu yarışmalar sonucunda Bölge yarışmalarına katılma hakkı edinip bölgelerinde birinci olan 10 Bölge birincisi Türkiye Birincisi olabilmek için Zonguldak Ulu Camiide yarıştı.
Birbirinden güzel seslerin mücadelesinde okunan Kur’an’ı Kerim Tilavetleri katılımcıları mest etti. Birbirinden güzel seslerin yarıştığı yarışmada jüri üyeleri dereceye girecek olan adayları seçmekte oldukça zorlandı.
10 Bölge Birincisinin yarıştığı Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma yarışmasında Yüksek Seçici Kurul üyelerinin değerlendirmesi sonucu İstanbul Mehmet Akif Ersoy Camii Müezzin Kayyımı Hami Edis birinci olurken, Van Edremit TOKİ Şeyh Edebali Camii İmam Hatibi Muhammed Sizcan ikinci, Trabzon Pazarkapı Camii İmam Hatibi Yakup Okutan üçüncü oldu.
Final Yarışmasında dereceye giren din görevlilerine ödülleri, Camiler ve Din Görevlileri Haftası açılış merasiminde takdim edilecek.
Okunma Sayısı: 638
Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2016, 06:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39