TÜRKİYE SİGORTA İLK POLİÇESİNİ TUNA-1 KUYUSU İÇİN YAPTI

TÜRKİYE SİGORTA İLK POLİÇESİNİ TUNA-1 KUYUSU İÇİN YAPTI

Türkiye Sigorta ilk poliçesini Zonguldak sınırları içinde yer alan Sakarya Gaz Sahası'ndaki Tuna-1 kuyusu için yaptı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik'in ilk poliçesinin, Türkiye tarihinin en büyük doğal gaz keşfi Sakarya Gaz Sahası'ndaki Tuna-1 kuyusu için yapıldığını duyurdu.  

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Fatih sondaj gemisinin fotoğraflarına da yer verdi.

Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vizyonuyla hayata geçtiğini belirten Dönmez, "Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik'in ilk poliçesi tarihimizin en büyük doğal gaz keşfi Sakarya Gaz Sahası'ndaki Tuna-1 kuyumuz için yapıldı. Türkiye'nin kaderini değiştiren keşfimiz, emin ellerde artık daha güçlü." ifadelerini kullandı. İşte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in o paylaşımı; "Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonuyla hayata geçen Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik'in ilk poliçesi tarihimizin en büyük doğal gaz keşfi Sakarya Gaz Sahası'ndaki Tuna-1 kuyumuz için yapıldı. Türkiye'nin kaderini değiştiren keşfimiz, emin ellerde artık daha güçlü."


Okunma Sayısı: 724
Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2020, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER