FİNAL YAPILDI!

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan,

Har hafta düzenli olarak,

Biz basın mensupları ile bir araya geliyor!

Çalışmaları dinledik,

Gelinen süreci sorduk,

Başkan alan anlattı!

Zonguldak’ta en çok merak edilen konu,

Asfalt sezonu ne kadar devam edecek?

Vatandaşlar her ne kadar,

Belediyenin yol yapmasını asli görev olarak gerse de,

Bilindiği gibi yıllardır bomba atılmış misali yollarda gidip geliyorduk!

Çukuru ayrı,

Ön takımı bozulan araçlar ayrı,

Vatandaş isyan halinde hayatına devam ediyordu!

Ömer Selim Alan ile beraber yollar asfalt gördü!

Bu yılın asfalt çalışması sona erdi,

Havalarda güzel gitti,

Artık 2020 yılını iple çekeriz!

Asfalt bekleyen bölgeler var,

Onlarda yapılır inşallah!

****

KAVANOZDAKİ HAYAT

profesör, felsefe dersinde büyükçe bir kavanozu masanın üstüne koymuş ve içerisini tenis topları ile doldurmuş. öğrencilere kavanozun dolup dolmadığını sormuş.

öğrenciler ittifakla kavanozun dolduğunu ifade etmişler. bu sefer çakıl taşlarını, çalkalayarak kavanoza dökmüş, böylece çakıl taşları kayarak, tenis toplarının aralarındaki boşlukları doldurmuş.

öğrencilere tekrar kavanozun dolup dolmadığını sormuş profesör. öğrenciler :evet doldu demişler."

profesör bu kez kumu yavaşça kavanoza dökmüş. kumlar da çakıl taşlarının aralarındaki boşlukları doldurmuş. tekrar öğrencilere kavanozun dolup dolmadığını sormuş.

öğrenciler de koro halinde "evet, bu kez gerçekten doldu" demişler. gülümsemiş profesör ve masanın altında hazır bekleyen iki fincan kahveyi kavanoza boşaltmış. kahve de kumların arasında kalan boşlukları doldurmuş.

profesör "eveeet" diyerek: "bu kavanozun sizin hayatınızı simgelediğini ifade etmeye çalıştım. şöyle ki; bu tenis topları hayatınızdaki önemli şeylerdir; dininiz, ibadetleriniz, aileniz, çocuklarınız, sıhhatiniz, arkadaşlarınız vs. şayet diğer şeyleri kaybetseniz de, bu önemli şeyler kalır ve hayatınızı doldurur. o çakıl taşları ise daha az önemli olanlar; işiniz, eviniz, arabanız vs. kum ise diğer ufak tefek şeylerdir. şayet kavanoza önce kum doldurursanız çakıl taşlarına ve özellikle de tenis toplarına yeterli yer kalmaz. aynı şey hayatımız için de geçerli. vaktimizi ve enerjimizi ufak tefek şeylere harcar, israf edersek, önemli şeyler için vakit kalmayacaktır. dikkatinizi mutluluğunuz için önem arz eden şeylere çevirin. çocuklarınızla oynayın. sıhhatinize dikkat edin. eşinize ilgi gösterin. evinizin ihtiyaçlarını karşılayın. kavanoza öncelikle tenis toplarını yerleştirin. hayatınızdaki incelikleri sıralamayı iyi bilin. gerisi hep kumdur!" demiş. bu arada bir öğrenci parmağını kaldırmış ve sormuş: "peki, o iki fincan kahve nedir hocam?" profesör bilge tavırlarıyla eklemiş: “bu soruyu sorduğuna sevindim. hayatınız ne kadar dolu olursa olsun, her zaman dostlarınız ve sevdiklerinizle bir fincan kahve içecek vakti ayırın!"

GÜNÜN SÖZÜ: İntikam ve cezalandırma fikri çocukça bir hayaldir. Dürüst olmak gerekirse, intikam diye bir şey yoktur. İntikam, güçsüz olduğunuzda ve güçsüz olduğunuz için gerçekleştirmek istediğiniz bir eylemdir: Güçsüzlük hissi ortadan kalktıktan hemen sonra o arzu da buharlaşır.

Okunma Sayısı: 718
YORUM EKLE

banner13

banner4