13 DEKARLIK TARLASINA 200 ADET CEVİZ FİDANI DİKTİ

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Perşembe beldesinin Karaahmetler köyünde ikamet eden Recep Islak isimli çiftçi, Balıkesir´den aldığı 200 adet ceviz fidanlarını tam 13 dekarlık alana dikti.

13 DEKARLIK TARLASINA 200 ADET CEVİZ FİDANI DİKTİ
gundemeregli.com Perşembe beldesinde çiftçi ve aynı zamanda bir okulun müdürlüğünü yapmakta olan Recep Islak, bahçesinin 13 dekarlık alanına Balıkesir´den aldığı Chandler cinsi ceviz fidanlarını dikti. Aldığı 200 adet ceviz fidanını bahçeye diken Islak, durumu Çaycuma İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne de bildirdi. Ekipler, çiftçi Islak’ın bahçesinde toprağın fidana uyup uymadığını kontrol etmek amacıyla topraktan numune aldı. Alınan toprak numunesi temiz çıktıktan sonra 13 dekarlık alana tam 200 adet ceviz fidanı dikildi. Sertifikalı ve aşılı olan ceviz fidanlarını bahçesine diken Recep Islak duygularını şu şekilde ifade etti: 

“13 dekarlık bir arazim var. Aklıma bu bahçeye ne dikebilirim ve ne gibi bir üründen fayda görürüm diye düşündüm. Sonra Balıkesir iline gittim. Balıkesir ilinden Karadeniz Bölgesi’nin iklimine ve doğal şartlara uygun olan Chandler cinsi ceviz fidanı aldım. Sonra bu fidanların dikimi için İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’ne gidip arazimin bu ceviz fidanlarına uyup uymadığını tespit etmek için başvuruda bulundum. Sağolsunlar bana ekip arkadaşlarımız çok yardımcı oldular. Almış olduğum 200 adet ceviz fidanını analizlerden sonra arazime diktim. İnşallah bereketli olur. Herkese teşekkür ediyorum.”
Okunma Sayısı: 3466
Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2014, 06:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39