Araç muayene sürelerine 3 ay ertelendi

Corona virüsü salgının etkisinin artması nedeniyle Ulaştırma Bakanlığı önemli bir karar aldı. Aracının muayene süresi gelenlere bakanlık 3 ay süre tanıdı.

Araç muayene sürelerine 3 ay ertelendi

Motorlu taşıt sahibi olan ve aracının muayene süresi gelenler için Ulaştırma Bakanlığı Resmi Gazete’de yayımladığı yönetmelikte değişikliğe gitti.

GEREKİRSE UZATILABİLECEK

Salgını nedeniyle muayene süresi gelen ve yaptıramayanlar için üç aylık süre tanındı. Üç aylık sürenin sonunda 45 gün içinde araç muayenesinin yaptırılması şartı getirildi. Bu süre gerektiği takdirde Bakanlıkça uzatılabilecek.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan ve araç muayene istasyonlarının açılması, işletilmesi ve araç muayenesi hakkında yönetmeliğe eklenen geçici maddede şöyle denildi:

*Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen COVID-19 salgını nedeniyle, bu Yönetmeliğin 14 üncü maddesi gereğince muayene süresi gelen araçlarının muayenesini bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç ay içerisinde gerçekleştiremeyen motorlu taşıt sahipleri, araç muayene işlemlerini bu sürenin bitiminden itibaren 45 gün içerisinde gerçekleştirebilirler. Bu süreler gerektiğinde Bakanlıkça uzatılabilir.

Okunma Sayısı: 1505
Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2020, 12:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
çebi
çebi - 2 ay Önce

sağolsun ereğli trafık şube bu uygulamayı uygulamıyor ancak.kanunun cıktığını bıle bılmıyorlar.

EKO
EKO - 2 ay Önce

evet bugun benım de başıma geldı,ateş ölçmek yerıne aracın sorgulamasını yapıyorlar bu ortamda

kemaltın yıldız
kemaltın yıldız - 2 ay Önce

bırde 65 yaş ustu dıyorlar burda 65 yazıyormu sayın ereğli emnıyet muduru

SIRADAKİ HABER