Askerler birliklerine teslim olmaya başladı

KORONA VİRÜS (COVİD-19) TEDBİRLERİ KAPSAMINDA 1 HAZİRAN İTİBARİYLE HAYATA GEÇİRİLEN NORMALLEŞME TAKVİMİ KAPSAMINDA ACEMİ BİRLİĞİ TEMEL EĞİTİMLERİNİ ALMAK İÇİN KARABÜK'E GELEN BİN 200 ACEMİ ER BİRLİĞE TESLİM OLDU.

Askerler birliklerine teslim olmaya başladı

Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 1 Haziran itibariyle hayata geçirilen normalleşme takvimi kapsamında acemi birliği temel eğitimlerini almak için Karabük’e gelen bin 200 acemi er birliğe teslim oldu.

Karabük Valisi Fuat Gürel, normalleşme takvimi kapsamında Safranbolu 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığına teslim olan ve yaklaşık 1 aylık eğitimlerinin ardından usta birliklerine dağıtımları yapılacak Mehmetçikler için alınan tedbirleri denetledi. Askerlerin, iyi bir temel askerlik ve itaat eğitimi almalarını sağlamak amacıyla Safranbolu 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığına gelmeye başlamasıyla alayda incelemelerde bulunan Gürel, Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Hasan Başkök ile birlikte sağlık başta olmak üzere alınan tüm önlemler hakkında bilgi aldı.

Vali Gürel’in Safranbolu 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığına gerçekleştirdiği denetim ve incelemelere, Safranbolu Kaymakamı Fatih Ürkmezer ile İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı eşlik etti.

Okunma Sayısı: 404
Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2020, 19:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER