BALCI SESSİZLİĞİNİ BOZDU

BALCI SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Balcı,  okula tamamlayacak

Balcı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Balcı,  yarım kalan okul inşaatının bu yıl tamamlanacağı söyledi.

Balcı konu ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, 2011 yılını Balcı Grup olarak oldukça iyi kapattıklarını belirten Balcı, Makine ve ekipman modernizasyonlarını yenilediklerini, kapasitelerini artırdıklarını ve 2012 yılına daha eğitimli ve bilinçli kadrolarla daha da güçlü girdiklerini söyledi.

Yüksel Balcı, sosyal sorumluluk çerçevesinde okuttukları burslu öğrencilerinden her yıl olduğu gibi bu yıl da başarı ile mezun olanlarla gurur duyduklarını da vurguladı ve yine aynı çerçevede yapımına başladıkları ancak istenmeyen sebeplerden dolayı gecikme yaşanan okul inşaatını da 2012-2013 yeni eğitim öğretim yılına yetiştirerek açılışını yapacaklarını müjdeledi.

Yüksel Balcı mesajında şöyle dedi: &[#]8220;Ülkemize baktığımızda dünya konjonktüründeki yerini çok ileri taşımış hükümetimizin özverili ve şevk dolu çalışmalarıyla tüm dünya üzerindeki ekonomisi en büyük 5 ülke arasında olma hedefinde ciddi bir yol kazanılmıştır.

Yurt içindeki gelişime baktığımızda ise;  Milli gelirdeki artış eğitim, sağlık ve ulaşımdaki reformlar ile şehirlerimizdeki hızlı gelişme, ülkemizin en doğusundan en batısına kadar her köşede, her köyde dahil olmak üzere tüm coğrafyamızdaki gelişmeleri 10 yıl önce hayal bile edemediğimiz ve imrendiğimiz Avrupa ülkelerinin önüne geçmiş olmasından gurur duymaktayız&[#]8230;&[#]8221;

2011 yılının ülke açısından iyi, ancak Kdz. Ereğli açısından oldukça kötü geçtiğini de belirten Balcı &[#]8216;Komşu İlçe ve Beldelerimiz her gün ekonomik ve sosyal anlamda ileri giderken Kdz. Ereğli olarak biz geri gittik. Bunun nedeni ise Kdz. Ereğli&[#]8217;nin kasaba politikası anlayışı ile yönetilmesinden kaynaklanmaktadır&[#]8221; diyerek,  Ereğli adına 2012 yılından çok umutlu ve beklenti içerisinde olduğunu vurgularken, son yıllardaki yönetim anlayışının 2012 yılında da devam etmesi halinde bu beklenti ve umutlarının boşa çıkabileceğini söyledi.

KAYIP YILLAR

Balcı, Kdz. Ereğli&[#]8217;nin her geçen gün huzurunun bozulduğunu hatırlatarak, &[#]8220;Ne yazık ki kavga, kaos ve korku politikaları sayesinde bu kenti yaşanılacak kent olmaktan çıkartmaya başladılar. İnsanların morali bozuldu. Morali bozuk olan bir kentte ne huzur kalır ne ekonomi, ne de sevgi barış dostluk.

Üstelik son dönemlerde, yerel yönetime hiç de yakışmayan şekilde iş dünyasına yönelik ithamlar, yalan ve yanlış ifadelerle eleştirilerinin dozajını artırmasını üzüntü ile takip ediyoruz. Hatta kendisini &[#]8216;Kabadayı&[#]8217; ilan ederek, siyasi,  ekonomik sosyal kurum ve kuruluşlar ile halk üzerinde yaratılan korku imparatorluğuna şahit oluyoruz&[#]8221;dedi.

Balcı Şöyle dedi:

&[#]8220;2009 yılında Belediye Başkanı adayı olmam nedeniyle Belediye yönetimine eleştiri yapmadığım muhalefet etmediğim konusunda zaman zaman dostlarımdan eleştiri alıyorum.

Eleştiri, yapılan eleştiriden pay çıkartıp doğruyu bulma çabası içerisinde olabilecek anlayıştaki insanlara yapılmalı.

Ben bu kentte gerginlik ortamı yaratılmaması adına kamuoyu önünde eleştiri yapmaktan hep kaçındım. Eleştirilerimi resmi yollarla, Kaymakamlık makamı aracılığı ile yapmayı tercih ettim. Bu anlamda bugüne kadar belediyeye onlarca dilekçe vererek projeler önerdim, eksiklikleri hatırlattım.

Verdiğim dilekçeler yüzünden  defalarca Savcı karşısına çıktım. Önerilerim nedeniyle Belediye başkanı  hakkımda suç duyurularında bulundu. İşte bu öneri ve yapıcı eleştiriyi algılamayan zihniyet değil de nedir?

Her açıklamasında, yaptığı açıklama ile alakası olmamasına rağmen benden ve ailemden bahsediyor. Bu korku, bu telaş ve bu hazımsızlık neyin nesi anlamış değilim. Korkmasına gerek yok. Biz her şartta Kdz. Ereğli için elimizi taşın altına koymaya hazırız. İşte bu düşüncelerle, bu kente faydalı olabilme amacıyla kamuoyu önünde tartışmayıp öneri ve eleştirilerimizi dilekçelerle yapıyoruz. Ancak dilekçelerimiz belediye tarafından kabul edilmiyor bile. Bu nedenle de dilekçelerimizi  Kaymakamlık Makamına veriyor, resmi yollarla çözüm önerilerimizi sunuyor, projeler üretiyor, polemiklerden uzak durmaya gayret ediyoruz&[#]8230;

Söz konusu dilekçelerimi ve hakkımda açtığı davalar ile suç duyurularını 10 Ocak tarihi itibari ile kişisel sayfam www.yukselbalci.com dan inceleyebilir ve görebilirsiniz.

HALKIN MESAJINI HALEN ALGILAYAMADI

1994 yılında Halil Posbıyık  yüzde %27 oy ile Belediye Başkanı olmuştu. Biz 2009 yılında yüzde 32 oy aldık ama seçilemedik.

İkinci dönem sayın başkan oy oranını yüzde 54&[#]8217;e çıkardı. Üçüncü dönem ise yüzde 65&[#]8217;e&[#]8230;

Ancak son dönem partimizin yaşadığı bazı olumsuzluklar ve diğer partilerin hemen hemen hiç oy alamamalarına rağmen oy oranı yüzde 51&[#]8217;e düşmüştür.

Son yerel seçimlerde halka ve Ereğli&[#]8217;ye yaptığı zulümler nedeniyle de, 12 Haziran Genel Seçimlerinde tüm gücünü ortaya koymasına rağmen büyük bir hezimete uğramıştır. Özellikle şehir merkezinde çok büyük bir oy kaybına uğramış ve halktan ciddi bir uyarı almıştır. Partimizin oyları ise artmıştır. Görünen şu ki; Ereğli&[#]8217;yi kaos ortamına sürükleyen Halil Posbıyık&[#]8217;ın oy oranı her geçen gün düşmektedir.

Görünüyor ki bu düşüş Sayın Posbıyık&[#]8217;ı paniğe sürüklüyor ve bu nedenle her açıklamasında dilinden benim ve ailemin adını düşürmüyor&[#]8230;

Korkunun ecele faydası olmadığını da bilmesi gerekir&[#]8230;

HALK ÇALIŞ, PROJE ÜRET KAVGA ETME DİYOR

Halil Posbıyık&[#]8217;ın her geçen gün oy oranının düşmesi, halkın kendisine &[#]8216;çalış, proje üret, kavga etme, mazeret üretme&[#]8217; dediği anlamına gelmez mi?

Ereğli halkı O&[#]8217;na demek istiyor ki; Şirketlerin iç işlerine karışma. İnsanların ekmeği ile oynama, başka partilerin iç işlerine müdahale etme, hizmet etmek için mazeret üretme, proje üret, çalış, kavgadan uzak dur. Ama bu mesajı algılayamıyor&[#]8230;

Posbıyık kavga ve polemiklerle kasaba politikası yaparak halkın dikkatlerini başka yöne çekme gayretinde ama nafile. Artık Ereğli halkı gerçeği biliyor, görüyor ve günü geldiğinde de hesabını soracaktır.

PİSİKOLOJİSİ BOZULMUŞ

Lütfen sıkı durun, şaka değil; Sadece bir televizyon programına çıkıp kendisini eleştirdiğim için psikolojisi bozulmuş ve bu gerekçe ile hakkımda dava açtı. Çok etkilenmiş! O günden beri psikolojik tedavi görüyormuş.  Doktor raporlarını sundu.

İnanabiliyormusunuz buna,  seçimlerden bu yana nelerle uğraşıyoruz.

Sevgili hemşerilerim; Polemik olmaması, şehrimi ve siz değerli vatandaşlarımı meşgul etmemek amacıyla bu saçmalıkları  kamuoyuna açıklamıyorum.

Sadece şehrimiz için yapılması gerekenleri anlattığım için Psikolojisinin i bozulduğunu itiraf eden, tedavi gördüğünü söyleyen bir insan ile Ereğli nereye gider,  yorumu kamuoyuna bırakıyorum&[#]8230;

HERŞEYE RAĞMEN UMUTLUYUZ

Kdz. Ereğli yatırımcı ve sanayici açısından her şeye rağmen ülkemizin gözde kentlerinden biridir. Metropol kentlerin tam ortasındayız. Limanlarımızla, Karayolumuzla, verimli topraklarımızla, Demir çeliğimiz ile; dost canlısı, çalışkan, çağdaş, eğitimli ve modern insan yapımızla, umut vaat eden gençlerimizle ülkemizin ve Avrupa&[#]8217;nın gözde kentlerinden biriyiz. Önemli olan bu fırsatları ve değerleri harekete geçirmektir ve geçeceğinden hiçbir kuşkum bulunmamaktadır.

Gelecek yıllar Kdz. Ereğli için umut vermektedir.

Bu duygu ve düşünceler ile; gerek şirketlerim, gerek çalışma arkadaşlarım ve gerekse ailem adına tüm hemşerilerimin yeni yılını kutlar, 2012 yılının sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini temenni ederim.

 

 

 

 

 

 

Okunma Sayısı: 667
Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2012, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39