BEÜ obeziteye dikkat çekti

Bülent Ecevit Üniversitesi tarafından “Yıllara Hayat Katmak İçin Hareket Et” etkinliği düzenlendi

BEÜ obeziteye dikkat çekti

Zonguldak sahilinde “8 Nisan Türkiye Fizyoterapistler Günü” kapsamında tüm Türkiye’de benzer aktivitelerle kutlanan, Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğretim elemanları, 3.sınıf öğrencileri ve Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen’’ Yıllara Hayat Katmak İçin Hareket Et’’ temalı etkinlik gerçekleştirildi.

Etkinlik, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, BEÜ Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof.Dr. Taner Bayraktaroğlu, Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı ve Türkiye Fizyoterapistler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Doç.Dr. Zuhal Kunduracılar, SBF FTR Araştırma görevlilerinden Uzm. Fzt Kartal Selici,  FTR bölümü öğrencileri  ve halktan çok sayıda kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Etkinlikte ayrıca Türkiye de kamuya ait olarak ilk kez BEÜde kurulan Diyabet ve Obezite Merkezinde yürütülecek faaliyetlerin tanıtımı yapıldı. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı, araştırma görevlisi ve öğrencilerle birlikte, çeşitli kas iskelet sistemi, solunum  hastalıkları  ve diabetus  mellitus ve gibi en çok karşılaşılan sorunlarda  halka yönelik dağıtılan broşürlerle uygulamalı danışmanlık hizmeti verilerek egzersiz ve fiziksel aktivitenin öneminin  hatırlatıldığı magnetler dağıtıldı. Öğrenciler flashmob denilen danslı bir gösteriyle egzersizlerin önemine dikkat çekti.  

Okunma Sayısı: 553
Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2017, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner12

banner5

banner4