Doğaya zarar veren ağlar imha edildi

DÜZCE (İHA) – Düzce’nin Efteni Gölü Yaban hayatı geliştirme sahasında kaçak avcılar tarafından göle kurulan ve denetimler sırasında ele geçirilen ağlar Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından imha edildi.Düzce...

Doğaya zarar veren ağlar imha edildi

DÜZCE (İHA) – Düzce’nin Efteni Gölü Yaban hayatı geliştirme sahasında kaçak avcılar tarafından göle kurulan ve denetimler sırasında ele geçirilen ağlar Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından imha edildi.

Düzce Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kaçak avcılıkla gece gündüz mücadele bütün hızıyla devam ediyor. Hem karada hem de dere ve göllerde denetim yapan ekipler özellikle hayvanların yavrulama dönemlerinde denetim ve uygulamalara hız veriyor. Bu kapsamda balıkların yumurtlama ve yavrulama dönemine girildiği bugünlerde Efteni Gölü Yaban Hayatı Geliştirme sahası içinde kalan gölde kaçak avcılar tarafından göle bırakılan balık ağlarını, ekipler tarafından toplamıştı. Yakalanan ağlarda balık değil ama gölden beslenen kuşlar çıkmıştı. Yürekleri sızlatan bu görüntülerin ardından Düzce Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi ekipleri gölde yakalanan 11 adet ağı imha etti. Uç uca bağlandığında 1 buçuk kilometreyi geçen ağları imha etmek isteyen ekipler, o uzunluktaki ağları imha etmek için uzun süre uğraştılar.

Okunma Sayısı: 480
Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2019, 13:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER