Suç duyurusunda bulundular

CHP Zonguldak İl Gençlik Kolları, Zonguldak'ta bir esnafın hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurunda bulundu.

Suç duyurusunda bulundular

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Bleda Akın, Zonguldak`ta ikamet eden bir esnafın sosyal medya hesabından CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal`a hakaret ettiği ve açıkça tehdit ettiği paylaşımlar nedeniyle Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Zonguldak İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Bleda Akın, konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında; “Bir esnafın, partimize ve milletvekillerimize karşı sosyal medya hesabı üzerinden ağır hakaretler ettiği ve açık açık tehdit ettiği paylaşımları tespit ettik. Bu şahıs ayrıca Kurtuluş Savasımızın Kahramanı ve Cumhuriyetimiz Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü de hedef alacak kadar ileri gitmiştir. Bunun üzerine Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduk. Bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Bu hakaret ve tehditlerin, Cumhuriyet Halk Partisi`ne yönelik bu güne kadar sürdürülen saldırgan tutumdan güç ve cesaret aldığını düşünüyoruz. Hükümetin keskinleştirdiği söylem, CHP`yi hedef alacak şekilde kullanılmaktadır. Ancak şunu hatırlatalım, biz bugüne kadar hiç bir saldırı karşısında boyun eğmedik, bugünden sonra da eğmeyiz. Partimizin kurumsal kimliğini hedef alan bu saldırılara da asla pabuç bırakmayız.

Kendisini hakaret etmeden ifade edemeyen bu şahsın, ülkenin karşı karşıya bulunduğu tehlikelerden bir haber olarak, kulaktan duyma, yarım yamalak bilgilerle CHP`ye karşı saldırıya geçtiğini görüyoruz. Videoda bahsettiği konularla ilgili olarak sözü edilen konuşmaları okumadığına,  programları seyretmediğine de eminiz. Zaten ülkemizin en büyük sorunu budur. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan kişilerdir. Sunu hatırlatalım, kimsenin gücü CHP`yi kafasındaki gibi göstermeye yetmez, buna izin vermeyiz.

Arşivi biraz tararlarsa, halka, inanca, şehitlerimize kimlerin hakaret ettiğini çok rahat şekilde görebilirler. “Ayet sallıyorum” diyen “makara” diyen bakanı hala unutmadık. Hayır diyeceğini açıklayan, ülke nüfusunun yarısına demediğini bırakmayan söylemler de hala tazedir. 

Şuan karşımızda bir Anayasa Değişikliği Referandumu var. Bu Anayasa Değişikliğinin maddeleri okunmadığı için, tartışılmadığı için metne gizlenmiş tuzaklar fark edilmiyor. Fark edilmesin diye de anayasa değişikliğinin içeriğini anlatamayan iktidar, parti milletvekillerimizin söylemlerini çarpıtarak kullanıp,  bu tür söylemler üzerinden toplumun dikkatini başka yere çekmeye çalışıyor. Bu tavrı, ülkemizin geleceği için bunu çok tehlikeli bulduğumuzu söylemek istiyoruz. Bu sadece toplumdaki kutuplaştırmayı artırdığıyla kalır. Hayır diyenlere karşı uygulanan tehdit ve baskıların ise yaramadığını artık herkesin görmesi lazım.

Bizler gerçek vatanseverler olarak, CHP kültürüne yakışan şekilde halkımız için çalışmaya devam ediyoruz. Her gün başka bir ilçemizde, mahallemize, köyümüzde, afişlerimizin yırtıldığını, sökülmesine rağmen bıkmadan usanmadan halkımıza gerçekleri anlatmaya devam ediyoruz. Aydınlık günler çok yakın, 16 Nisan`da bu tehdit ve baskıların boşa çıktığını herkes görecektir. ifadelerini kullandı.

Okunma Sayısı: 717
Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2017, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner13

banner4