UÇAR, EREĞLİ´DE TEK ADAY OLACAK

UÇAR, EREĞLİ´DE TEK ADAY OLACAK

AK Parti Ereğli ilçe Teşkilatının gerçekleştireceği genel kurul öncesinde İbrahim Sezer ve Mevcut ilçe Başkanı Adem Öztürk arasında ilçe başkanlığı çekişmesi devam ederken, gözler Zonguldak İl Başkanı Uçar ile parti genel merkezinin takınacağı tavra çevrildi.

 AK Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar, Ereğli&[#]8217;de tek düşüncelerinin tek adaylı bir genel kurul olduğunu belirterek,   Ereğli&[#]8217;nin bunu bozmaması gerektiğini söyledi.

Uçar konu ile ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada, AK Parti Ereğli ilçe teşkilatının 22 Ocak tarihinde genel kurulu gerçekleştireceğini kaydederek,  ilçede ismi ilçe başkanlığı için geçen tüm partililerin Çarşamba günü (yarın) Ankara&[#]8217;ya davet edileceğini ifade etti.

Ereğli&[#]8217;de sürecin nasıl işleyeceğine adaylar ile yapılacak olan mülakat sonrasında AK Parti Genel Merkezi&[#]8217;nin karar vereceğini dile getiren Uçar,   Ereğli&[#]8217;nin kendini ispatlama zamanının geldiğini, tek aday etrafında kenetlenerek birleşeceğini umduğuna işaret etti.

HER YERDE TEK ADAY

Merkez ilçe başta olmak üzere genel kurul yapılan tüm teşkilatlarda tek aday ile gidiliğine de dikkat çeken Uçar şunları söyledi:

&[#]8220;Partimiz tatlı bir kongre telaşı çersinde, Çarşamba günü bizim isimlerini tespit ettiğimiz adaylar genel merkeze mülakata çağırılacaklar.  Ardından tabi; bizim, bölge milletvekillerinin fikrini, düşüncesini alacaklar.  Son kararı partimizin teşkilat başkanı verecek.  Bunu dışında hareket edenler partimizi hiyarşik yapısına uymuyor demektir.  Bununla da ilgili bir değerlendirme yapılacaktır.&[#]8221; dedi.

EREĞLİ&[#]8217;DE İPLERİ SIKI TUTACAĞIZ

AK Parti&[#]8217;nin her seçimden güçlenerek çıktığını ve gelişmeleri en iyi şekilde değerlendirdiğini de bildiren Uçar şunları vurguladı:

&[#]8220;Ereğli&[#]8217;de tek düşüncemiz bölünme parçalanma olmadan bir seçim süreci gerçekleşmesi noktasında

Ereğli&[#]8217;de bu uğurda önem verdiğimiz bir ilçe, Mesela Alaplı, Merkez ilçede tek adayla seçime gittik, Çaycuma&[#]8217;da tek adayla gideceğiz. Ereğli&[#]8217;nin de bun bozmaması gerekiyor.   Mesela Gökçebey kongresinde iki aday yarıştı, pek gerginlik ve sıkıntı olmadığı için sorun yaşamdık.  Orada bir isim &[#]8220;aday olma!&[#]8221;  dememize karşın aday oldu. Ereğli&[#]8217;nin bunu bozmaması lazım; Ereğli&[#]8217;nin bu noktada kendisini ispatlaması gerekiyor.&[#]8221;

YERLİ-YABANCI AYRIMI YAPMAYIN

Seçimlerde bölgeselcilikten, milliyetçilikten kaçınılması gerektiğini kaydeden Uçar sözleri şöyle tamamladı:

 &[#]8220;Yerel- yabancı konularına kimse girmesin. Bu işe girenler bunu en basit malzeme olarak görüyorlar. Bazı bölgelerde bölgecilik yapılıyor.  Milliyetçilik yapanlarla karşı karşıyayız. Benim yönetim kurulum da samimi söylüyorum arkadaşlarımın çoğu Doğu Karadeniz kökenli isimler.  Önemli olan bölgeyi kucaklayan ve bütünlük sergileyen isimlerin bu yönetimde yer alması.&[#]8221;

Okunma Sayısı: 805
Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2012, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39