ÇİMENOĞLU, MUHALEFET GERGİNLİĞİ

Zonguldak´ın Alaplı ilçesi belediyesi meclisinin 2012 Ocak ayı olağan toplantısının ilk oturumuna belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu ve CHP´li muhalefet meclis üyeleri arasında yaşanan tartışma damgasını vurdu.

ÇİMENOĞLU, MUHALEFET GERGİNLİĞİ
Zonguldak´ın Alaplı ilçesi belediyesi meclisinin 2012 Ocak ayı olağan toplantısının ilk oturumuna belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu ve CHP´li muhalefet meclis üyeleri arasında yaşanan tartışma damgasını vurdu.
Alaplı Belediye Meclisi Toplantı Salonunda, Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu´nun başkanlığında, tüm belediye meclisi üyelerinin katılımıyla başlayan toplantıda, 8 gündem maddesinden biri oy çokluğuyla, diğerleri oybirliğiyle kabul edildi. Açılış ve yoklama ile başlayan toplantıda, gündemin ikinci maddesinde yer alan meclisin tatil ayı Ağustos olarak belirlenerek oybirliğiyle kabul edildi. Gündemin 3. maddesinde yer alan geçici işçi vizeleri oybirliğiyle kabul edilirken, gündemin 4. maddesinde yer alan sözleşmeli personel çalıştırılması ve ücretlerinin belirlenmesi, üzerinde detaylı bir çalışma yapılmak üzere oybirliğiyle Bütçe Komisyonu´na havale edildi. Gündemin 5. maddesinde yer alan mimar kadrosunun ihdas edilmesi oybirliğiyle kabul edildi. Gündemin 6. maddesinde ise Denetim Komisyonu´na üye seçimi yapıldı. Komisyon´un 5 üyeden oluşması oybirliğiyle kabul edilirken, yapılan gizli oylamayla Komisyon üyeliklerine; Saliha Sanlı, Dürdane An Köse, Hasan Demir, Mehmet Yaman ve Emine Çift oybirliğiyle seçildiler. Gündemin 7. maddesinde Derin Deniz Deşarj yapımında kullanılmak üzere İller Bankası´ndan kredi kullanma yetkisinin verilmesi görüşüldü. Bir üyenin red oyuna karşılık diğer üyelerin kabul oylarıyla Derin Deniz Deşarj yapımı için kredi kullanma yetkisinin verilmesi oybirliğiyle kabul edildi. Gündemin 8. ve son maddesinde yer alan imar tadilatları ise üzerinde daha detaylı bir çalışma yapılmak üzere oybirliğiyle İmar Komisyonu´na havale edildi.
TEKİN´DEN ÇİMENOĞLU´NA SORU YAĞMURU
CHP Alaplı İlçe Başkanı ve aynı zamanda Belediye Meclis Üyesi Nuri Tekin, mecliste gündem dışı yaptığı konuşmada Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu´nu sert bir dille eleştirdi. Çimenoğlu´ndan 3 yıllık süresince yaptığı çalışmalar ile sorularına cevap vermesini isteyen Tekin, belediyenin borçları, işçilerin maaş ödemeleri gibi pek çok konuda sözlü açıklama istedi. Alaplı´nın yaşadığı sorunlar ile ilgili kendilerine düşen ne varsa parti ayırımı yapmaksızın her türlü desteği vermek istediklerini belirten Tekin, &[#]8220;Öncelikle 2012 yılının gerek ülkemiz ve gerek ilçemiz açısından güzel geçmesinin temenni ediyorum. Ben belediye meclisi ve kamuoyu huzurunda sayın başkana birkaç soru sormak istiyorum. Alaplı Belediyesi´nin kurum ve piyasa olan borç miktarı 2011 yılı sonu itibari ile ne kadardır? Alaplı Belediyesi´nin ihale ile satılan ve gelir elde edilen menkul, gayrimenkul ve Demirbaş listeleri ne kadardır? Alaplı Belediyesi´nden Mart 2099´dan buyana kaç personel emekli edilmiş, kaç personel başka kurumlara gönderilmiştir. Bu işçilerin gönderilmesinden sonra Belediyenin gelirleri artmış mıdır? Elde edilen bu gelirle ne gibi hizmetler yaptınız ya da mevcut müteahhit ve kadrolu işçilerin belediyeden şu an için maaş alacakları var mıdır? Varsa ne kadardır? Dolgu alanına gelişi güzel olarak hafriyat dökme işlemleri yapılmaktadır? Bununla ilgili olarak denetim ya da önlemler alınıyor mu? Bundan yaklaşık 1 ay önce, AK Parti İlçe Başkanı ve Milletvekili Ercan Candan ve Alaplı Kaymakamı ve Karayolları 4. bölgeden gelen bir yetkilinin yer aldığı bir heyet ile birlikte Alaplı´nın girişinin kapandığı noktada incelemeler yapılırken, meclis toplantısın bahane ederek inceleme yapılan noktadan neden ayrıldınız? Meclis toplantısı siz olmasanız bile meclis başkan vekilinin başkanlığında yapılmaz mıydı? Alaplı için çok önemi çok büyük olan böyle bir konuda Belediye meclis üyelerini de o heyete davet edip hep beraber bu konuda çözüm arayamaz mıydık? Acaba siz AK Parti´ye geçtikten sonra belediyenin borçları AK Parti tarafından silindi mi merak ediyorum. Tüm bu sorulara belediye meclis üyeleri ve kamuoyu nezdinde sözlü olarak cevap v ermenizi rica ediyorum&[#]8221; diye konuştu.
Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu ise, tüm bu sorulara ilgili birimlerle görüşerek yazılı olarak cevap verip kendilerine iletileceğini söyledi. Gündem dışı konuşmak için söz alan CHP´li Belediye Meclis Üyesi Serdar Akyol´un konuşmasını yapacağı sırada meclisten ayrılan Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu´na tepki gösteren Serdar Akyol, Çimenoğlu´nu salonu terk etmekle suçladı. Çimenoğlu´nu hizmetler konusunda eleştiren Akyol, &[#]8220;Alaplı halkı sizlere 2009 Mart ayında oy verirken, ilçeye hizmet etmeniz için oy verdi. Ama aradan geçen 3 yıla rağmen sizlerin Alaplı halkına hiçbir hizmet veremediğinizi sizlere oy verenlerin ağzından duyar hale geldik. Halkımız ilçede belediye var mı? Bunlar ne iş yapıyor, sözlerini sokağa çıkınca bizlere soruyorlar. Bizlerde bu soruların cevaplarını veremiyoruz. Siz belediye başkanı olarak hiç aksaklık görmüyorsunuz? Alaplı göç veriyor, bunu siz Ereğli´den gelirken ilçe nüfusu tabelasında yazıyor, okumuyor musunuz? Bizim şimdiye kadar verdiğimiz önergelere cevap verme gereğini görmüyorsunuz&[#]8221; dedi.
Okunma Sayısı: 745
Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2012, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39