Tankın önüne yatan kahramandan TDK´ya çağrı

Tankın önüne yatan kahramandan TDK´ya çağrı

Tankın önüne yatan kahramandan TDK´ya çağrı

Türkiyede 15 Temmuz  2016 günü yaşanan darbe  girişiminde tankın önüne yatarak durdurmaya çalışan Metin Doğan, Türk Dil Kurumuna çağrıda bulundu. Doğan, Darbenin ismini zorbalık diye değiştirsinler diye konuştu.

Madenci Anıtı önünde toplanan kalabalığa hitap eden Metin  Doğan, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Alanı dolduran vatandaşlar Metin Doğan ile selfie çektirebilmek için birbirleriyle yarıştılar. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunduğu programda vatandaşlara hitap eden Metin Doğan, çocukları çok sevdiğini söyleyerek çocuklarla yakından ilgilendi.

Türk Dil Kurumuna çağrıda bulunan Doğan, Her kanalda da bu yaşadığımız darbe girişiminden dolayı darbe programları yapıldığı için hep darbeden bahsediliyor. Bir sürü kandırılmış insan var. Provokatör görüntülerle kandırılan insanlar var. Etkilenen insanlar var. Bu anne ve babalar çocuklarına Kızların başlarını örtmek istediler. Oruç tutmayanları dövdüler. Asker amcalar da bizleri kurtardı. İşte bunun adı darbe diyorlar. ve buradan sesleniyorum. Türk Dil Kurumuna sesleniyorum. Darbenin ismini Zorbalık diye değiştirsinler ki böyle anne ve baba altına ne yazarsa yazsın çocuklar Bunlar zorbalıkla oluyor desin diye konuştu.

Geziparkı olaylarını hatırlattı
Darbe girişiminden bu yana vatandaşların alanları boş bırakmadığını ifade eden Doğan, üstü kapalı Geziparkı olaylarını hatırlattı. Alanlarda hiç polis otosu veya ambulansın yakılmadığına dikkat çeken Doğan, Bu eylem 15 gündür var. Bu kadar süredir milyonlarca insan dışarıda. Haberleri izlemiyorum. Kaç polis aracı yakıldı, kaç ambulans yakıldı? Yok değil mi hiç yok. Kaç tane halkı taşıyan belediye otobüsleri yakılmaya çalışıldı veya taşlandı? Yok. İşte onlar kendilerine göre haklı gözüktükleri bir konuda vicdansız davrandıkları için Allahın yardımı onlara gelmedi ve hiç de gelmeyecek. Allahın yardımı vicdanını, cesaretini ayırmayan insanlara gelecek diye ifade etti.

Darbenin başarısızlığı Allahın yardımıyla oldu
Darbe girişiminin başarısızlığa uğramasının Allahın yardımıyla olduğunu ifade eden Metin Doğan, Darbenin başarısızlığa uğrama nedenini Allahın yardımına bağlıyorum. Allahın yardımı da milyonlarca insanın etkisi altında Allahın yardımının geldiğine inanıyorum. Atatürk Havalimanında beni öldürmeden gidemeyeceklerini anlamaları, Genelkurmay Başkanımızı öldürseler bile imzalatamayacaklarını anlamaları hepsi Allahın yardımıydı. Bu dualar karşısında gerçekleşen Allahın yardımında da Allah bana bir rol biçti. Rol nasip etti. onun için Ona sonsuz dua edyorum şeklinde konuştu.

Ödüllendirildiğime inanıyorum
Vicdanı ve cesareti sayesinde Allahın kendisini ödüllendirdiğini söyleyen Doğan, Bugüne kadar insanlar arasındaki zenginliğin vicdanda kaynaklandığına inandığım günden beri dünyanın en zengin insanı olabilmek adına hayatımın her adımında vicdanımı yanımdan ayırmadım. Ve Allah vicdanının sesine kulak veren insanların sesi olmamı da belki bu verdiği rol karşılığında ödüllendirdiğine inanıyorum. Hepinizi çok seviyorum dedi. 

Okunma Sayısı: 2015
Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2016, 21:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39