İçindeki yüzüne vurmuş…

Her kesimi küçük düşüren hayalleri bırak, yok güzel oluyor, yok irsaliyesiz satar, yok araçlara kaçak mazot verir, yok namazlı abdestli tefeci sağlar, yok fason marketler, komutanlar, müdürler…
Kendini nerede görüyorsun ki bu hayallerle yaşıyorsun. Bunları yakıştırdığın insanlar varsa ispat et, lakin sana 10 tavsiyem var. Anlarsan…
Sana bazı düşüncelerimi yazayım belki fayda sağlarsın.
Başkalarının sorununa çözüm olmaya çalış. Bu seni rahatlatır (yardım yani), bırak savaş çıkarmayı, savaş çıkacak olsa da sen zaten gitmezsin.
Özgüvenini gözden geçir, bu konuda eksiksin. Yani gerekli adımı atmak için yeterince özgüvenin yok.
Yeteneklerini keşfet kendini incele biraz iç dünyanla temas kur.
Bir hayvan besle. Bu sana manevi yönden huzur verir.
Unutma her şey zihinde başlar ve zihinde biter. Aklını şeytanlıklarda kullanma.
Her gün yaşadıkların hakkında not tut. Bunları yazmak yüzleşmeni sağlar.
Zihin olumsuz düşünce üretmeye başladığında boş ve büyük bir kadğıda, büyük harflerle düşüncenin zıddını yaz, hem de birden fazla…
Hayal et. Zihnini kandır. Kendini şuan ki halinden daha iyi halde olduğunu düşün.
Beynine güzel şeylerin komutunu ver. Ver ki bedenin o yönde ilerlesin.
Unutma ki hayal mutlak mutluluklara sahip bir yer gelidir. Bunu da Bunu da aklından çıkarma ve mutsuzluğunu kafana takma. İnsan düşündükçe daha da mutsuz olur. Hayatı olduğu gibi akışına bırak.
Anlıyor musun ARIZA?

Günün anlamı…
Bir yarışma yapılır. Bu yarışmanın kuralları şöyleymiş.
Yarışmacıları yedirip içirip, 100 katlı bir binaya çıkaracaklar ama bu binaya çıkasıya kadar hiç tuvaletlerini yapmak yasakmış.
İlk yarışmacı güzelce yedirilip içirilip kbinaya çıkmaya başlamış. 70. Kata gelince tuvaleti gelir ve yarışmadan ayrılır.
İkinci yarışmacı da aynı şekilde yedirilip içirilip ve binaya çıkarılır. O da 80. Kata geldiğinde tuvaleti gelir. Dayanamaz yarışmadan çekilir.
Üçüncü yarışmacıya gelir sıra. Aynı şekilde yedirilip içirilir binaya çıkarılır, 90. Kata kadar çıkar ve tuvaleti gelir. Yarışmayı kazanma hırsı ile pes etmek istemez. Tam o sırada balkonda bir bebek arabası gözüne ilişir ve oraya tuvaletini yapar. Yarışmayı kazanır.
Ertesi gün haberlerde;
Flaş, flaş, flaş…
3 kilo çocuktan 10 kilo pok çıktı…
Hoşçakalın…

Okunma Sayısı: 3451
YORUM EKLE

banner13

banner4