İYİ Parti Genel Başkanı Akşener Karabük'te...

- Safranbolu'da, Zeytin Dalı Harekatı'nda düşen olan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar'ın ailesine başsağlığı dileyen Akşener, partisinin il başkanlığının açılışına katıldı

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener Karabük'te...

KARABÜK - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Zeytin Dalı Harekatında düşen olan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınarın ailesine başsağlığı diledikten sonra partisinin il başkanlığının açılış törenine katıldı.

Akşener, açılış öncesi Safranbolu ilçesinde Suriyenin Afrin bölgesinde terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınarın baba evine taziye ziyaretinde bulundu.

Şehidin annesi Ülkü, babası İsmail, eşi Hafize Nur ve kardeşi Beyza Akpınar ile sohbet eden Akşener, başsağlığı diledi.

Şehidin annesi Ülkü Akpınar, oğlunun önce vatan dediğini ifade etti. Oğluyla gurur duyduğunu aktaran Akpınar, şunları söyledi:

Ne yar, ne evlat, ne anne, ne baba, dedi. Vasiyetinde dediği gibi önce vatan dedi. Biz ailecek öyleyiz. Elhamdülillah öyle bir çocuk doğurduğum için. Üzgün müyüm? Üzgünüm ama çok şükür gururluyum. Çok şerefli gitti. Bütün dünyayı ayağa kaldırdı. Birliğimizi, beraberliğimizi gösterdi. Vatan savunmasının ne demek olduğunu herkese gösterdi, Rabbime şükürler olsun. Kimseye isyan etmiyorum, vatanım milletim sağ olsun, ülkemi, bayrağımı seven insanlar sağ olsun. Şehadet herkese yakışmaz benim paşama yakıştı.

Vatanım, bayrağım, milletim için kim iyilik düşünüyorsa, dili, dini, ırkı, siyasi görüşü ne olursa olsun, tek vatan diyorsa hepinizden razı olsun. Düğün gibiydi, büyük düğün gibiydi. O kadar güzel düğün oldu ki, anlatamam size, çok güzeldi paşam. Bütün dünyayı ayağa kaldırdı. Türk milleti nasıl olurmuş gösterdi, hainlere, şerefsizlere. Öyle güzel gösterdi ki, birlik beraberlik nasıl oluyormuş. Türkiyeyi yıkacaklarını zannediyorlar. Türkiye mi yıkılacak? Bir Ömer ölür, bin Ömer dirilir. İyi ki, Allah bizi Türkiyede büyütmüş, bu vatanın evladı yapmış. Hem Türkiyede yaşamaktan hem Müslüman olmaktan gurur duyuyorum elhamdülillah.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, şehit ailesi ziyareti sonrası Karabükte partisinin il başkanlığı binasının açılış törenine katıldı.

Burada vatandaşlara seslenen Akşener, konuşmanın ardından il başkanlığı binasının açılış kurdelesini kesti.

haber

Okunma Sayısı: 4617
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2018, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner4