Karabük'te 24 Temmuz coşkusu...

Karabük Valisi Kemal Çeber, Belediye Başkanı Rafet Vergili ile Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Fatih Ürkmezer, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Karabük'te 24 Temmuz coşkusu...

KARABÜK - Karabük Valisi Kemal Çeber, Belediye Başkanı Rafet Vergili ile Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Fatih Ürkmezer, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Çeber, mesajında, basının, demokrasinin yaşaması ve gelişmesinin önemli ve değerli aracı olduğunu belirtti.

İçinde bulunulan iletişim çağında yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşlarının, dünyadaki tüm gelişmeler hakkında toplumu bilgilendirmenin yanında vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması gibi önemli bir sorumluluğu da üstlendiğini ifade eden Çeber, şunları kaydetti:

Hızla ilerleyen teknolojiye paralel olarak gelişen kitle iletişim araçları ile birlikte gücü ve etkinliği her geçen gün biraz daha artan basınımız, haber verme, bilgilendirme, eğitme, eğlendirme, kültürel değerleri aktarma, denetleme, kamuoyu oluşturma gibi birçok işleve sahiptir. Basında sansür, basını bu temel işlevlerinden uzaklaştırır ve basının objektifliğini gölgeler. Bu çerçevede basında sansürün kaldırıldığı 24 Temmuz 1908 tarihinin gazetecilik açısından bir milat, bir dönüm noktası olduğu inancındayım.

Çeber, bu düşüncelerle tüm gazetecilerin 24 Temmuz Basın Bayramını kutladığını ifade etti.

- Karabük Belediye Başkanı Vergili

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili de Türk basınında sansürün kaldırılmasının 109. yıl dönümünü kutladı.

Basının, demokratik hayatının vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu dile getiren Vergili, şu ifadelere yer verdi:

Toplumumuzun bilgi edinme ihtiyacını karşılayan ve ülkemiz yararına kamuoyu oluşturan basın mensuplarımızın bu kutsal görevlerini en verimli şekilde ifa etmesinde basın özgürlüğü hayati önem taşımaktadır. Basının, demokrasinin vazgeçilmezi olduğu gerçeğini, 15 Temmuz tarihinde ülkemizde yaşanan darbe girişimi sırasında bir kez daha idrak etmiş bulunuyoruz. Demokrasiye, birlik ve beraberliğimize sahip çıkarak, üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getiren yerel ve yaygın tüm basın kuruluşlarına ve mensuplarına bu vesileyle şükranlarımı sunuyor, tüm basın kuruluşlarının ve gazetecilerin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, görevlerinde kolaylık ve başarılar diliyorum.

- Safranbolu Kaymakamı Ürkmezer

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Fatih Ürkmezer de 24 Temmuz Basın Bayramını kutlayarak, Görevlerini yaparken yaşamlarını yitiren basın emekçilerini saygıyla anıyor, gece gündüz demeden, günün her saatinde, mesai kavramı gözetmeksizin büyük bir özveriyle çalışan tüm basın mensuplarına selam ve sevgilerimi iletiyorum. ifadelerini kullandı.

Okunma Sayısı: 1982
Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2017, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner13

banner4