15 Temmuz İçin Ortak Ses

15 Temmuz için ortak ses

15 Temmuz İçin Ortak Ses

Zonguldakın Ereğli ilçesinde Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanları 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü için bir araya gelerek ortak mesaj verdiler.
Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Tetiker, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü nedeni ile Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, sendika temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, oda başkanları ve dernek temsilcileri katıldı. Basın toplantısında Kdz. Ereğli TSO Başkan Yardımcısı Sertan Yalçın, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Çivici, Mehmet Alim ve Oda Genel Sekreteri Gündüz Acarda yer aldı.

Tetiker 15 Temmuza rağmen yüzde büyüme önemli bir hadise
Kdz. Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker basın toplantıda TOBB tarafından gönderilen ve tüm Türkiye genelindeki TSOlar tarafından açıklanan metni Gücümüz Milli İrade, Hedef Büyük Türkiye yazılı afişin önünde okudu. TSO Başkanı Tetiker, 15 Temmuz sonrası ekonomik gidişatla ilgili soru üzerine Şuanda bulunmuş olduğumuz nokta çok güzel bir nokta. Bunu çok iyi değerlendirmemiz lazım. Dediğim gibi dünya olduğu yerde durmuş, hatta gerilemiş durumdayken bizim yüzde 5 gibi büyük bir büyümeyi gerçekleştirmiş olmamız çok önemli bir hadise. Ama o gelinen noktayı korumak ve ileriye götürmek de bizim boynumuzun borcu dedi.
Toplantıda konuşan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da 15 Temmuz akşamı düzenlenecek Demokrasi ve Birlik yürüyüşüne tüm Ereğli halkını davet etti. Uysal konuşmasında şu sözlere yer verdi; 15 Temmuzda aslında biz hem İstiklalimizi hem de İstikbalimizi sağladık. Bundan dolayı unutmamamız lazım. 15 Temmuzda darbeciler başarılı olsaydı eğer, bizler bugün burada bu toplantıyı yapamayacaktık. Ülkemizde kardeş kavgası yaşanacaktı ve aylarca süren bir iç savaşa sürüklenecektik. Sonuçta ülkemiz parçalanmış olacaktı. Onun için 15 Temmuzun şifrelerini çok iyi okumamız lazım. 15 Temmuz gerçekten bir kahramanlık destanıdır.
Kızılay Şube Başkanı Yusuf Oktay da 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeni ile kan bağışı kampanyası başlattıklarını belirtirken, Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Metin Ercan, sendika olarak 15 Temmuz 2016dan sonraki süreci desteklediklerini ifade etti. Ercan, 15 Temmuzdan sonra demokrasi alanlarında olduklarını vurguladı.

Tetiker, TOBBdan gönderilen metni okudu
Kdz. Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker, TOBB tarafından gönderilen şu metni okudu: Türkiyenin sivil toplumunu temsil eden; Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Türkiye kanadı olan; Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN), HAK- İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ),Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye KAMU-SEN), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) olarak buradayız. Bu masada oturan demokrasi sevdalısı kurumlar ve Belediye Başkanımız olarak, bu ortak açıklamayı 81 ilde aynı anda yapıyoruz. Tarihimizin en zor günlerinden biri olan 15 Temmuzun yıl dönümüne giriyoruz.İki hafta boyunca, farklı etkinliklerle, hazırladığımız afişlerle ülkemizin tamamında 15 Temmuz ruhunu canlı tutacağız.15 Temmuzu unutmayacağız, unutturmayacağız. Çünkü bu alçak saldırı, darbenin ötesinde bir işgal girişimiydi.15 Temmuz, İstiklal Harbinden bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlikeydi.O gece Fetullahçı terör örgütü,devletiele geçirmeye,milleti tahakküm altına almaya kalkıştı.Darbe girişiminin asıl amacı; ülkemizi tarihimizde görülmemiş bir kaosa sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak ve Türkiyeyi iç savaş ortamına sokmaktı.Darbe teşebbüsünün nihai amacı; Türkiye Cumhuriyetini bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti.
Allaha şükürler olsun Milletimiz, cesareti ve feraseti ile bu belayı, bu fitneyi durdurdu. Milletimiz demokrasimize ve özgürlüğümüze kasteden bu saldırı karşısında dik durdu, canı pahasına değerlerini savundu.Bu masadaki kuruluşlarının tamamı da, ilk andan itibaren, devletimizin ve milletimizin yanında yer aldı.Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gazi Meclisimiz, Başbakanımız, siyasi partilerimiz, milletimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın kararlı duruşuyla bir destan yazdık.Haince planlanmış darbe girişimini savuşturan milletimizin önünde saygıyla eğiliyoruz.

haber

haber

haber

haber

Okunma Sayısı: 811
Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2017, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner12

banner4