Alkol bu hale getirdi!..

Alkol bu hale getirdi!..

Alkol bu hale getirdi!..

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde meydana gelen trafik kazasında araçlar hurdaya döndü. Sürücülerden bir tanesi 328 diğeri ise 194 promil alkollü çıktı. Araç sürücülerinden bir tanesi aracı kendisinin kullanmadığını iddia etse de Trafik polislerini kandıramadı.

Kaza,  Kışla kavşağında meydana geldi. İddiaya göre Elmatepe mevkiinden ters yola giren ve Kışla kavşağına ilerleyen M. A. . Nın kullandığı 34 HN 5950 plakalı cip ile Gülüç istikametinden Elmatepe istikametine giden M.C. Nin kullandığı 81 DV 283 plakalı otomobil çarpıştı. Kazada her iki araç da hurdaya çıkarken, otomobilim parçaları çevreye dağıldı. Kazada Cip sürücüsü M. A. Polislerin alkol testinde 328 promil alkollü çıkarken, aracı kendisinin kullanmadığını iddia etti. Polis yaptığı incelemede aracı M. A. Nın kullandığını tespit etti. Diğer sürücü M. C. İse yapılan alkol testinde 194 promil alkollü olduğu belirlendi.

Sürücülerden M. A. ‘ya ikinci kez alkolden işlem yapılırken, ehliyetine 2 yıllığına el konuldu. M. A. Ya ayrıca bin 280 lira ceza kesildi, aracı bağlandı.

Sürücülerden M. C. İse ilk kez alkollü araç kullanmasından dolayı ehliyetine 6 aylığına el konulurken, bin iki lira da ceza kesildi. Sürücüler ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Savcılık kaza ile ilgili soruşturma başlattı.

Haber Merkezi

Okunma Sayısı: 6500
Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2019, 15:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER