Başkan Uysal: “Sorun çözüldü”

Başkan Uysal: “Sorun çözüldü”

Başkan Uysal: “Sorun çözüldü”

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Op. Dr. Hüseyin Uysal, Karayolları Taşımacılık Kanunu'na göre şehirlerarası otobüslerin ilçe merkezinde yolcu indirme sorununun ‘indirme noktalarına tabela çakılmasıyla’ birlikte çözüme kavuştuğunu bildirdi.
Başkan Uysal, Atatürk Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde otobüs firmalarının yetkilileri ile de yaptığı görüşmelerin ardından Gülüç-Kepez arasındaki karayolunda yolcu otobüslerinin Karayolları Taşıma Kanunu'na göre ortaya çıkan yolcu indirme sorununun çözülmesiyle birlikte firmalara resmi tebligatın da yapıldığını ifade etti.
Başkan Uysal, konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Yolcu indirme sorunu, mağdur olan vatandaşlarımızın yoğun eleştirilerine neden olmuştu. Bildiğiniz gibi daha önce terminalimizdeki otobüs firmalarını ziyaret ederek görüşmelerimizi yapmıştık. Sorunu çözmek adına sorunu İlçe Trafik Komisyonu’na getirdik ve burada indirme noktaları kabul edildi. Ardından Zonguldak İl Trafik Komisyonu ilçemizdeki indirme noktalarını onayladı ve resmi yazı geldi.
Belediye olarak bizlerde bu 3 noktadaki ceplerin fiziki şartlarını uygun hale getirdik. Buralara yolcu indirme levhalarını diktik. Dün itibariyle otobüs firmaları Kışla-Kepez güzergâhı üzerinde 3 noktada, Potbaşı, Devrek Yolayrımı ve Carrefour yanında yolcu indirmeye başladılar. Bu uygulamayla birlikte vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntıyı çözmenin mutluğu içindeyiz.”

Okunma Sayısı: 2315
Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2018, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39