Bizim için Zafer, mücadeledir

Bizim için Zafer, mücadeledir

Bizim için Zafer, mücadeledir

Karadeniz Ereğli’de kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı töreninde, Cumhuriyet Halk Partisi Karadeniz Ereğli İlçe Başkanlığı’nın öncülüğünde  bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, alternatif çelenk sunma etkinliği gerçekleştirdiler.

Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen resmi resmi törenin ardından resmi bayramlarda  bağımsız olarak çelenk sundular.  Cumhuriyet Halk Partisi öncülüğünde Atatürkçü Düşünce Derneği Karadeniz Ereğli Şubesi,  Cumhuriyet Kadınları Derneği ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği temsilcilerinden oluşan Sivil Toplum Kuruluşu yetkilileri alkışlarla Atatürk Anıtı’na gelerek çelenk sundular.
Günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan Cumhuriyet Halk Partisi Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakcı,  CHP bayramların gözden çıkarılmak istendiğini vurguladı. Bayram gibi değerlerin gözden çıkarılmak istendiğini vurgulayan Başkan  Ocakcı, konuşmasında ayrıca şu görüşlere yer verdi;
“Bugün öyle sıradan bir gün değil.Bugün, Türk ordusunun işgalci güçlere,  son ve kesin darbeyi vurmak ve Anadolu'dan sonsuza kadar atmak için düşünülüp planlanan taarruz ’un ŞEREFLİ adıdır.Bugün, Ağustos Tarihimize altın harflerle yazılan Büyük Taarruz ‘un sonucu olan Zafer’in adıdır.Savaştan çıkmış bir ülke... Her tarafı işgal altında, yanmış, yıkılmış topraklar, buruk, çaresiz gözü yaşlı insanlar...Ve işte O yıkıntıdan bağımsız bir devlet, Cumhuriyet yeşeriyor.Yok edilmekte olan bir milletin başkaldırısına önderlik eden Mustafa Kemal, mağrur, gururlu milletine kahramanlık destanının öyküsünü Afyonkarahisar'ın Kocatepe sırtlarında yazdırdı.Şimdi bayramlarımızı ve bazı değerlerimizi gözden çıkarma çabası olanlar bilmeliler ki bizim mayamızda Zaferler vardır.Bizim mayamızda zaferi bayram yapmak vardır.

Bizim mayamızda zaferlerden Cumhuriyet yaratmak vardır. Bizim için zafer, bir karış vatan toprağı için mücadelenin adıdır. Ezilmiş halkın başkaldırışıdır. Bizim için Zafer tebessümdür.Bizler biliriz ki Bu Zafer, Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarının, cepheye koşan ve geri dönmeyerek toprağa düşmüş binlerimizin geleceğimiz için gülümseyişidir.Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından olan, Kurtuluş Savaşı'nı zafere götüren ve bugünkü Türkiye Cumhuriyeti'nin sınırlarının çizilmesini sağlayan, Büyük Taarruz ‘un ta kendisidir.İşte bu yüzden biz bu zaferin adına Bayram deriz.

Bayramlarımızı kutlamamıza takılmışlar, izinle olacak demişler. Bilmezler mi ki? Bizler, bu vatan için toprağa düşenlerden aldığımız izinle Bayramlarımızı kutladık,  kutlamaya devam edeceğiz.

Hür yaşamış milletimin onuru ve Temsilidir 30 Ağustos.

Büyük Taarruz’u Zafer yapanlara, Zaferimizi Bayram yapanlara, istiklal Uğruna can verenlere selam olsun.”

Gündem

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2018, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39