Bölge Komutanlığı’nda nöbet değişimi!..

Bölge Komutanlığı’nda nöbet değişimi!..

Bölge Komutanlığı’nda nöbet değişimi!..

Karadeniz Bölge Komutanlığı'nda nöbet değişimi. Karadeniz Bölge Komutanlığı  görevine Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu’nun atandığı bildirildi.

Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan General ve Amirallerin Atanmalarına Dair Karar’a göre, daha önce İzmir Foça’da Batı Görev Grup Komutanlığı görevini yürüten Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, merkezi Karadeniz Ereğli’de bulunan Karadeniz Bölge Komutanlığı görevine atandı. Yazıcıoğlu, 2016 Ağustosunda yayınlanan terfi kararnamesi ile Tuğamiral rütbesine yükselmişti.

Daha önce Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı görevini yürütmekte olan Tuğamiral Aykut Manioğlu ise Ankara’da bulunan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki Muhabere Elektronik Bilgi Sistemleri (MEBS) Başkanlığı görevine atandı.

Bilindiği gibi Aykut Manioğlu, 2016 yılı Ağustosunda yayınlanan atama kararnamesi ile Karadeniz Bölge ve Garnizon komutanlığı görevine atanmıştı.  Manioğlu, Deniz Kurmay Albay olarak göreve atanan ve görevi esnasında Tuğamiralliğe terfi etmişti.  Manioğlu’ndan önceki bölge komutanı, FETÖ soruşturmaları kapsamında gözaltına alınmıştı.

Gündem

Okunma Sayısı: 5884
Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2018, 19:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner12

banner5

banner4