Bütün Kızlar Süslendik

Bütün Kızlar Süslendik

Bütün Kızlar Süslendik

ZONGULDAK - Ereğli ilçesinde kadınlar, bisiklet kullanımı yaygınlaştırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Süslü Kadınlar Bisiklet Turu etkinliğinde bir araya geldi.

Ereğli ilçesi sahil bandında toplanan yaklaşık 50 kadın, balon, çiçek ve çeşitli süslerle süsledikleri bisikletleriyle ilçe merkezinde tur attı.

Ereğli Süslü Kadınlar Grubu Başkanı Bilge Özdemir, motosikletli trafik polisinin megafonundan gazetecilere yaptığı konuşmada, 5 yıldır düzenlenen etkinliğin her geçen yıl daha da büyüyerek devam ettiğini söyledi.

Bisikletin kent yaşamının bir parçası, çevreyi kirletmeyen, doğa dostu bir ulaşım aracı olduğunu anlatan Özdemir, şöyle konuştu:

Eğer uygun bisiklet politikaları ve yolları olursa işe veya ulaşacağımız yere rahatlıkla bisikletle gidebiliriz. Biz de dünyanın bir çok yerindeki hemcinslerimiz gibi günlük kıyafetlerimizle bisiklete binerek ulaşımımızı sağlayabiliriz. Buna dikkat çekebilmek amacıyla süslendik ve bisikletimizle yollara çıktık. Ereğlide bisiklete binen kadınlar olarak, motorlu taşıtların olmadığı yollarda bisiklete binmenin ne kadar keyifli olduğunu göstermek için buradayız. Egzoz kokusuna karşı parfüm kokusu.

Yolların sadece motorlu taşıtlara ait olmadığını, bisikletlilere de saygı gösterilmesi gerektiğini ifade eden Özdemir, Motorlu araçların hiçe saydığı birçok insanı bisiklet kazalarında kaybettik. Yollarda bisikletlerimizle çok ve görünür olursak, motorlu araç sürücülerinin farkındalığının artacağını düşünüyoruz. dedi.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Okunma Sayısı: 2699
Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2017, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner13

banner4