CHP KADIN KOLLARI İLÇE BAŞKANI BİNGÖL, TEPKİSİNİ GÖSTERDİ

CHP KADIN KOLLARI İLÇE BAŞKANI BİNGÖL, TEPKİSİNİ GÖSTERDİ

CHP Kdz. Ereğli Kadın Kolları İlçe Başkanı Naile Bingöl, "Muğla'da katledilen Pınar Gültekin kızımızın acısı yüreğimizi yaktı; bir canımıza daha kıyıldı." sözleriyle Kadına karşı şiddete tepkisini dile getirdi.

Naile Bingöl'ün açıklamasında şöyle dedi:

“ Davaya müdahil olarak katilin en ağır cezayı alması için hukuki sürecin yakın takipçisi olacağız.” diyen AKP milletvekili Sayın Zehra Sümbül Selçuk, İstanbul Sözleşmesi için de müdahil olun,   6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunu etkin şekilde uygulatın.

Kızkardeşlerimizi katleden katiller en ağır cezayı alsınlar, kadınlar ve çocuklarımız taciz edilmesin, öldürülmesin.

Daha dün gibi “ben ölmek istemiyorum” diyen Emine Bulut’un sesi kulağımızda, her kadın cinayeti politiktir ! Önlem almayan da öldüren kadar suçludur.

Psikolojik ve ekonomik şiddet her geçen gün  artarak devam ediyor.  Sayın Bakan;  katledilen, darp edilen, şiddetle mücadele de yalnız bırakılan kadınlar için, Mecliste Sayın Başkan ve milletvekillerine seslenin. Ve kadın olarak da bu yasanın etkin uygulanması için hemen şimdi çalışmalara başlayın. “Takipçisiyiz” demek yeterli değildir.

 Kadınların yaşam hakkını ve güvenliğini sağlaması gerekenler; gülüşlerinin solmaması, hayallerinin yarım kalmaması, acımasızca hayattan koparılmamaları için KADINA ŞİDDETE DUR DE!" 

  

Okunma Sayısı: 960
Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2020, 08:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilal ari
Bilal ari - 7 ay Önce

Sn degerli ilce kadin kollari baskanim nalile hanimin basarilarinin devamini dilerim..

SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39