Çorumluoğlu, çalışan gazetecileri kutladı...

Çorumluoğlu, çalışan gazetecileri kutladı

Çorumluoğlu, çalışan gazetecileri kutladı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Çorumluoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi;

“Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medya; toplumsal kalkınmanın, aynı zamanda toplumsal gelişmenin sağlanmasında önemli bir yer edinmiş,  kamuoyunun hızlı, doğru, tarafsız bir şekilde haber alma hakkını temin etmesi ile demokratik ülkelerin en belirgin göstergelerinden biri olmuştur.

Kuşkusuz bu unsurların vazgeçilmez bir parçası olan, insanlara haber alma özgürlüğü sunan, günümüzün en dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik;  halkın bilgi edinme hakkının teminatı olarak dünyada ve ülkemizde en zor meslekler arasında yer almaktadır.

İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik mesleği, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir görevi içerdiği gibi, bu önemli misyonu yerine getirmek için her türlü şartlarda görevlerini yerine getiren gazetecilerimizin mesai saati gözetmeksizin, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için fedakârca çalıştıkları bir gerçektir.

Her geçen gün büyüyen ve gelişen, iletişimin daha da güçlendiği yapısıyla basın kuruluşlarımızla gazetecilerimiz, ilçemizin ve ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınması için yürütülmekte olan çalışmalar ve projelerin paylaşılması, kamuoyunun bilinçlendirilmesine büyük ölçüde katkı sunmaktadır.

Toplumsal bilinci ve kamu yararını gözeterek, zorlu çalışma koşullarında gece gündüz demeden, fedakârca çalışan ilçemizdeki ve ülkemizdeki tüm gazetecilerimizin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum.”

Gündem

Okunma Sayısı: 1011
Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2020, 05:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39