Ereğli alarmda!

- Zonguldak'ta 7 gündür kendisinden haber alınamayan alzaymır hastası 72 yaşındaki Nizamettin Havadar'ın bulunması için başlatılan arama çalışması sürüyor

Ereğli alarmda!

ZONGULDAK - Zonguldakın Ereğli ilçesine bağlı Kandilli beldesinde 7 gündür kendisinden haber alınamayan 72 yaşındaki Nizamettin Havadarı arama çalışması 60 kişilik ekip tarafından yürütülüyor.

Kandilli beldesindeki evinden 7 gün önce çıkan ve bir daha kendisinden haber alınamayan alzaymır hastası, 4 çocuk babası Nizamettin Havadarın bulunması için bölgenin tamamında arama çalışması yapılıyor.

Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve Kandilli Belde Belediye Başkanı Mustafa Aydının koordinesinde, onar kişiden oluşan 6 ekip arama faaliyetlerini gerçekleştiriyor.

Belde sakinleri de arama çalışmalarında ekiplere destek veriyor.

Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, gazetecilere yaptığı açıklamada, 7 gün önce kaybolan Havadarı bulabilmek için bölgede kapsamlı çalışma sürdürdüklerini belirterek, 60 kişilik ekiple buradayız. Köpeklerle de arıyoruz. Kandilliyi 6 noktaya böldük. Yaptığımız incelemelerde şu ana kadar herhangi bir ize rastlamadık. diye konuştu.

Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın da Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydının talebi üzerine bir hafta önce beldede kaybolan Havadarı arama çalışması başlattık. Beldede her yerde arama yapıyoruz. Akşama kadar arama çalışmalar devam edecek. İnşallah kendisini sağ salim bulmak istiyoruz. ifadelerini kullandı.

Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, ilçe Kaymakamı Nazım Madenoğlu’nun talimatı ve Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın’ın talebi doğrultusunda dün akşamdan bu yana 7 gündür kayıp olan yaşlı adamı bulmak için çalışma başlattıklarını söyledi. Ateş konuşmasında Nizamettin Havadar’ın bulunması için Kandilli Beldesi’nde 10’ar kişiden oluşan 6 ekiple bakılmadık nokta bırakmayacaklarını söyledi.
Bu arada Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Nizamettin Havadar’ın evine giderek ailesi ile görüştü.
(VK-SÖ-BA-Y)

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Okunma Sayısı: 4579
Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2018, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner13

banner4