Ereğli'den 'idam' sesleri yükseldi

Kdz. Ereğli ilçesinde vatandaşlar Erzurum ve Ağrı’da kaçırıldıktan sonra cansız bedenlerine ulaşılan kız çocukları Eylül Yağlıkaya ve Leyla Aydemir ve çocuk istismarına dikkat çekmek amacıyla Atatürk anıtında toplandı. - Kdz.Ereğli haberler

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde vatandaşlar, kaybolduktan sonra cansız bedenleri bulunan Eylül Yağlıkara (8) ve Leyla Aydemir (4) için eylem yaptı, gökyüzüne siyah balon bıraktı.

Sosyal medyada örgütlenerek Atatürk Anıtı'nın önünde toplanan grup adına konuşan Gizem Dinçel, çocukların hayatlarını kaybetmesinden duydukları üzüntüyü dile getirmek için bir araya geldiklerini söyledi.

Toplanan kalabalığın, siyasi, ideolojik ve kurumsal kimliklerinden bağımsız olarak buluştuğunu belirten Dinçel, şöyle konuştu:

"Unutulmak üzere olan insanlığımızı tekrar hatırlatmak için buradayız. Bizler yaşanılan bu acılara artık sessiz kalamadık, bu alçaklığa sesimizi çıkarmak zorundaydık ve çıkardık da. Buradan tüm annelere ve öğretmenlere seslenmek istiyorum, çocuklarımızı iyi doktor, avukat veya mühendis olsun diye yetiştirmeyiniz. Çocuklarımızı gönlü ve ruhu güzel insanlar olarak yetiştiriniz. Küçükleri sevmeyi, büyükleri saymayı öğretin."

Aralarında çocukların da bulunduğu kalabalık alana getirilen siyah balonları gökyüzüne bıraktı, çocuklar için türküler çalındı.

Haber Kaynağı, Recep Akkaya

Okunma Sayısı: 17928
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 21:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner12

banner5

banner4