Festival Kapsamında 21 çocuk Erkekliğe Adım Attı.

Festival Kapsamında 21 çocuk Erkekliğe Adım Attı.

Festival Kapsamında 21 çocuk Erkekliğe Adım Attı.

Zonguldakın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi tarafından 21 çocuk sünnet ettirildi.
Gülüç Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kültür Sanat ve Turizm Festivali etkinlikleri kapsamında geleneksel hale gelen Sünnet şöleni yapılarak 21 çocuk sünnet ettirildi. Şölene Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaşın eşi Işıl Demirtaş, Belediye Meclis üyeleri, muhtarlar, sünnet olan çocuklar ve aileleri katıldı.
Program ilk olarak Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaşın sünnet olan çocukları ve ailelerini makamında ağırlayarak başladı. Ardından sünnet olan çocuklarla Belediye binası önünde toplu fotoğraf çekimi yapıldı. Çocuklar davul, zurna ve köçek eşliğinde eğlendikten sonra belde içerisinde trenle gezi yaptılar. Sırayla ata binen çocukların mutluluğu gözlerinden okundu. Öğle namazının ardından Kuran-ı Kerim ve mevlit okutuldu.
Sünnet olan çocukları tebrik eden Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ailelerine çocuklarının damatlıklarını da görmeyi nasip etmesini diledi. Demirtaş konuşmasında, Göreve geldiğimiz günden bu yana sosyal faaliyetlere ağırlık vermeye çalışıyoruz. Bundan sonraki süreçte de bu tür sosyal faaliyetlere devam edeceğiz. Gülüç Belediye Başkanı olarak çocuklara büyük önem veriyoruz. Bu gün sünnet olan buradaki evlatlarımız bizim geleceğimiz. Bu yüzden sizler anne ve babalar olarak çocuklarınızı en iyi şekilde yetiştirmek için onların üzerine nasıl titriyorsanız bizde sizlere bu noktada destek olmaya çalışıyoruz. Onlar yarının Cumhurbaşkanı, Başbakanı, milletvekili, doktoru, mühendisi. O nedenle bu gençlerimiz önemli. Tek istediğimiz çocuklarımızın ahlaklı, bilgili ve başarılı bireyler olarak yetişmesi. Ben bu vesile burada sünnet olan çocuklarımızı tebrik ediyorum. Ailelerine ve buradaki misafirlerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum dedi.
Kültür Sanat ve Turizm Festivali etkinlikleri kapsamında bu akşam saat 19.00dan itibaren konserler başlayacak. İlk olarak saat 19.00da Orkestra Şinanay, ardından 20.00da Grup Gamsız Band, 21.00de Neray ve 22.00de Resul dindar sahne alacak.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Okunma Sayısı: 1297
Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2017, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner12

banner5

banner4