KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU, ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI

KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU, ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI

Zonguldak’ın Ereğli İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Karadeniz Ereğli Kaymakamı Çorumluoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi;

“Basın kuruluş ve mensuplarımız her daim demokratik bir toplumun öncelikli unsurlarından biri olmuş, halkın, doğru ve tarafsız haber alma ve bilgi edinme hakkını etkin olarak kullanmasına aracılık ederek, önemli bir kamu hizmetini yerine getirmektedir.

İletişimin en güçlü kanallarından olan basın, toplumun gerçekleri öğrenmesi ve düşüncelerini duyurmasının etkili bir aracıdır. Bu yönüyle kamusal görev yapan basın, insanların yaşadığı yer ve sorunlarıyla ilgili düşüncelerini duyurarak kamuoyu oluşturulmasına katkıda bulunmaktadır.

İlkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını kullanmasını sağlayan, toplumun genel görüş ve taleplerini kamuoyuna yansıtan basın mensuplarımız, İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde, mesai saati gözetmeksizin, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için fedakârca çalışmaları takdir edilmektedir.

Bu düşüncülerle, mesleğin gerektirdiği etik ve ahlak kuralları doğrultusunda ilkeli ve sorumlu habercilik anlayışıyla görevlerini özveriyle yerine getiren tüm basın mensubu gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü içtenlikle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Okunma Sayısı: 1081
Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 17:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39