KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU: EREĞLİ'DE NORMALLEŞME SÜRECİ UZAYABİLİR

KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU: EREĞLİ'DE NORMALLEŞME SÜRECİ UZAYABİLİR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 17 Şubat Çarşamba günü akşam Kabine Toplantısının ardından basın açıklaması yaptı. Erdoğan,  açıklamalarının ardından il bazında normalleşmenin ilk aday illeri belli oldu.
Sağlık Bakanlığı verilerine göre normalleşme düşük riskli görülen Van, Batman, Bitlis, Hakkari ve Şırnak’ta başlayacak.
Vaka sayısına göre düşük katagorisinde yer almayan Zonguldak’ın orta, yüksek ve çok yüksek katagorilerinden hangisi ile sınıflandırılacağı merak konusu...
Bu arada il genelinde 16’ya çıkan mutasyonlu vaka sayısı nedeniyle Zonguldak’ta sürecin uzama ihtimali de söz konusu olabileceği konuşuluyor.
EREĞLİ’DE NORMALLEŞME SÜRECİ UZAYABİLİR!!!
Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu Covid -19 süreci ile ilgili açıklama yaptı.
Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; 12 Şubat 2021 Cuma günü saat 17.00’da Şahinde-Hayrettin Yavuz Bilim Sanat Merkezi Konferans Salonunda, Karadeniz Bölge Komutanımız, Belediye Başkanlarımız, Cumhuriyet Başsavcımız, Siyasi Parti Başkanlarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımız ve basın mensuplarının katılımı ile yapılan toplantıda, Covid-19 konusundaki bilgilendirmelerde bulunulmuştur.
Sayın Cumhurbaşkanımızın 17 Şubat 2021 günü yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında da vaka sayılarının il ve ilçelerimizde kısıtlamaların kaldırılmasında önemli olduğu, aşılama çalışmalarının titizlikle yürütüldüğü belirtilmiştir.
Öte yandan ülkemiz genelinde mutand virüsün yaygınlaştığı ve ilimiz genelinde de tespit edildiği bildirilmektedir.
Yaşanan bu gelişmeler çerçevesinde, virüs ile mücadelenin topyeküp mücadele ile başarılacağı bir kere daha ortaya çıkmıştır. Aksi halde virüse yakalanan kişi sayısında ve vefatlarda artış devam edeceği gibi kısıtlamaların kaldırılması uzayacak ve bu durum esnafımızın ve vatandaşımızın mağduriyetinin uzamasına sebebiyet verecektir.
Bu konuda gerekli hassasiyetin gösterilerek Kdz.Ereğli İlçemizde vatandaşlarımız, üyelerimiz ile topyekün bir mücadele içine girilmesinde gerekli hassasiyetin gösterilmesini rica ederim.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2021, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39