Kaymakam Çorumluoğlu, işin peşini bırakmıyor

Kaymakam Çorumluoğlu, işin peşini bırakmıyor

Kaymakam Çorumluoğlu, işin peşini bırakmıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 18 öğrencinin zehirlenmesi ile ilgili Kaymakam İsmail Çorumluoğlu açıklamada bulundu. Çorumluoğlu gerekli numunelerin alındığını ve inceleme sonucuna göre gerekenin yapılacağını kaydetti.

Ereğli İsmet İnönü Ortaokulunda kantinden aldıkları lahmacun ve pideden zehirlendikleri iddia edilen 18 öğrenci, dün gittikleri Devlet Hastanesinde ve özel hastanelerde  yapılan kontrollerinin ardından taburcu edilmişti. Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, olayla ilgili gerekli çalışmanın başlatıldığını, malzemelerden gerekli numunelerin alınarak incelemeye gönderildiğini, sonuç gelmeden kesin bir şey söylemenin doğru olmadığını kaydetti. Çorumluoğlu açıklamasında şu görüşlere yer verdi;  

“Çocuklarımız öğleden sonra gitmeye başladılar. Şu anda kesin sebebi bilinmiyor.Bir kısmı belki psikolojik de olabilir. Ama Kantinde gerekli incelemeleri yaptık. Gerekli numuneler alındı. Laboratuvara gönderdik. Şu anda sonuçlar gelmeden bir şey söylememiz çok doğru değil. Ama işin sevindirici tarafı çocuklarımız acile geldikten kısa bir süre sonra taburcu oldular. Tabi ki buradan çıkarttığımız sonuç okul kantinlerimizin eskiden beri olduğu gibi daha dikkatli ve daha titiz denetlenmesi. Burada ki kantinci arkadaşlarımızın da bu konuda daha hassas olmaları yönünde biz gerekli talimatları da verdik. Bütün çocuklarımıza ve okulumuza geçmiş olsun diliyorum   “ dedi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2019, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39